Карантин знову послабили, але небезпека COVID-19 залишається

парк

Автор фото, Getty Images

Published

За останню добу коронавірус в Україні виявили у 550 людей - це трохи менше, ніж напередодні.

Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, у столиці за минулу добу захворювання лабораторно підтвердили ще в 83 людей. 11 з них - медики.

З 5 червня почали діяти чергові послаблення карантинних обмежень, зокрема кафе та ресторани зможуть приймати відвідувачів у приміщеннях, відновили внутрішнє авіасполучення, дозволено проводити релігійні заходи у приміщеннях - за умови, що там перебуватиме не більше однієї людини на 5 м².

Однак послаблення карантину стосуються не всіх областей.

Так головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав, що 7 областей та Київ не відповідають критеріям, які дозволяють роботу закладів громадського харчування у приміщеннях.

Це Волинська, Житомирська, Львівська, Рівненська, Чернівецька, Донецька й Луганська області.

Небезпека COVID-19 залишається. 3 червня в Україні виявили найбільшу кількість хворих на коронавірус за півтора місяця - 588 нових випадків.

Якщо захворюваність зростатиме, то Україна може повернутися до суворого карантину, заявив BBC News Україна лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

"Україна швидко увійшла в суворі карантинні заходи. Ми отримали певні уроки, тож якщо статистика буде демонструвати негативні тенденції щодо кількості хворих, кількості померлих, заповнення реанімації пацієнтами з Covid-19, то так само можна швидко повернути суворі карантинні заходи, які були у попередні місяці", - сказав він.

Лікар також нагадав, що українці мають дотримуватися обмежень, які існували з березня, попри пом'якшення карантину.

"Вірус нікуди не зник. Можемо по-різному називати або удавати дотримання карантинних заходів, але головне те, що громадяни повинні дотримуватися тих самих правил, які були і в попередні місяці", - зазначив пан Лапій.

кафе

Автор фото, UNIAN

Загалом за час пандемії в Україні захворіли 26 514 людей, з них 1 903 дитини та 5 016 медпрацівників.

777 людей померли, натомість одужали 11 812 пацієнтів.

Найбільше хворих наразі у Чернівецькій області (3 585), Києві (3 375) та Львівській області (2 053).

Тим часом у світі зафіксовано вже понад 6,7 мільйона випадків коронавірусу.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!