Ресторани й кафе в Києві таки не відкриються

Автор фото, UNIAN
Київ поки що не відкриватиме ресторани, кафе та басейни для відвідувачів, повідомив міський голова Віталій Кличко.
Раніше уряд дозволив більшості міст, де показники захворюваності на COVID-19 в межах визначених, перейти до наступного етапу послаблень. Зокрема, з 5 червня у них відкриються ресторани, кафе та басейни.
А от у Києві один з трьох показників - щодо кількості хворих на сто тисяч населення - зараз перевищує норму, заявив Віталій Кличко на онлайн-брифінгу.
За його словами, за минулу добу у Києві зареєстрували 82 нових випадки захворювання.
"Я розумію бізнес, розумію, що йому треба працювати. Але ми ж не хочемо знову повернутися до карантину?" - додав міський голова.
Новий антирекорд
За попередню добу в Україні зафіксовано 588 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.
"Це новий антирекорд, який пов'язаний з тим, що українці нехтують протиепідемічними рекомендаціями МОЗ. Якщо ситуація буде погіршуватися, міністерство рекомендуватиме посилити карантин", - заявив на брифінгу міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
Своєю чергою головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав, що 7 областей та Київ не відповідають критеріям, які дозволяють роботу закладів громадського харчування у приміщеннях.
Це Волинська, Житомирська, Львівська, Рівненська, Чернівецька, Донецька й Луганська області.

Автор фото, UNIAN
Кабінет міністрів з 5 червня вчергове послабив карантин. Вже з п'ятниці заклади харчування матимуть змогу приймати відвідувачів у приміщеннях за умови дотримання протиепідемічних заходів.
До цього обслуговування клієнтів кафе та ресторанів дозволялося лише на літніх терасах або "на виніс".
Також із 5 червня в Україні має відновитися внутрішнє авіасполучення. З 15 червня — міжнародне.
Окрім того, з п'ятниці дозволено проводити релігійні заходи у приміщеннях — за умови, що там перебуватиме не більше однієї людини на 5 м².
А з 10 червня в Україні почнуть відкривати кінотеатри, готелі, санаторії та дитячі табори, повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

































