Нацбанк увів в обіг монети номіналом 10 гривень

Автор фото, НБУ
У середу, 3 червня, Нацбанк почав вводити в обіг нові монети номіналом 10 гривень.
З часом вони повністю замінять 10-гривневі банкноти, які поступово вилучатимуть з обігу.
На першому етапі випустили понад 5 мільйонів нових монет, вони вже відправились в регіони. Відсьогодні їх можна використовувати як платіжний засіб.
В Нацбанку зазначають, обмінювати купюри на монети не треба.
"Громадяни зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами", - пояснили в НБУ.
Там додали, що через деякий час банкноти в 10 грн зникнуть у результаті природного зношення, їх замінять монети.
Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".
Кінець YouTube допису
На реверсі нової монети розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих банкнотах.
Її габаритні розміри дещо більші, ніж монет номіналом 1, 2 та 5 гривень, тому відрізнити її не буде проблемою, запевняють в НБУ.
Як зазначив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко, процес заміни банкнот на монети необхідний, оскільки монети можуть перебувати в обігу триваліший проміжок часу.
"Тривалість життя монет є значно вищою, ніж тривалість життя банкнот низьких номіналів. На відміну від банкнот їх не потрібно щороку карбувати, обробляти, транспортувати, зберігати та утилізувати", - пояснює пан Зайвенко.
За його словами, з урахуванням строку служби монет держава зможе заощадити близько 1 млрд гривень.





























