Через смог в Європі виходять на протести і забороняють дизельні авто

У Босніїї-Герцеговині люди протестують, вимагаючи від уряду зменшити забрудення повітря

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, У Боснії і Герцеговині люди протестують, вимагаючи від уряду зменшити забрудення повітря
Published

Через тривалий період сонячної і безвітряної погоди багато міст на півдні Європи потерпають від смогу.

У більшості італійських міст, включно зі столицею, Римом, запровадили тимчасову заборону на дизельні авто, аби запобігти подальшому забрудненню повітря.

Обмеження діятимуть три дні, і, як очікується, стосуватимуться близько мільйона авто.

У Римі із 13 показників якості повітря порушені принаймні 9.

Природоохоронні організації скаржаться, що місцева влада італійської столиці надто повільно реагувала на дані про забруднення повітря.

Обладнання, що вмірює якість повітря у Римі, показує високі рівні забруднення

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Обладнання, що вмірює якість повітря у Римі, показує високі рівні забруднення

Очікується, що далі на північ Італії, де зазвичай повітря є бруднішим, - у Мілані, Турині та Болоньї - мають бути запроваджені схожі обмеження, аби запобігти подальшому забрудненню повітря.

Тим часом у Боснії і Герцеговині люди вийшли на вулиці у масках та протигазах, вимагаючи від уряду зменшити забруднення повітря.

Поки у північному місті країни, Тузлі, відбувалися протести, у столиці, Сараєва, уряд зібрався на термінове засідання, щоб обговорити, як покращити якість повітря.

Вже зараз влада обмежила кількість авто на дорогах, а на вихідні оголошено "надзвичайний стан" через стан повітря.

У боснійські столиці Сараєво уряд обговорює термінові заходи, які допомогли б зробити повітря хоч трохи чистішим

Автор фото, EPA

Підпис до фото, У боснійській столиці Сараєво уряд обговорює термінові заходи, які допомогли б зробити повітря хоч трохи чистішим

Мешканцям Сараєво радять, за можливості, поїхати в гори, де повітря чистіше, а квитки на фунікулери зробили дешевшими.

Сараєво - серед міст, де зафіксовані найбільші рівні забруднення повітря впродовж останніх днів. Так само перевищення допустимих рівнів забруднення повітря є у сусідніх Сербії, Косово і Македонії.

У Сербії уряд також зібрався на термінове засідання. Там людям радять не виходити з дому, особливо тим, хто має проблеми з органами дихання, і, наприклад, хворіє на астму.

Сербський прем'єр Ана Брнабич заявила, що причинами забруднення є застаріла система фільтрування викидів теплостанцій, що забезпечують жителів міст опаленням, а також велика кількість авто на дизелі.

За її словами, уряд запровадить суворіший контроль дизельних двигунів, вимагатиме заміни фільтрів на ТЕС, а також започаткує державну програму, за якою висаджуватимуть більше дерев.

Підпис до відео, Щороку через забруднення повітря гинуть 4,2 мільйона людей у світі.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!