У Швеції хвилиною мовчання вшанували жертв нападу

Автор фото, Reuters
У Швеції вшанували хвилиною мовчання жертв наїзду вантажівки в центрі Стокгольма.
Внаслідок нападу 7 квітня загинуло чотири людини, ще 15 поранені.
Поліція підозрює, що за кермом вантажівки, яка в'їхала в універмаг у центрі Стокгольма, був 39-річний узбек.
В понеділок прем'єр-міністр Швеції Стефан Лофвен, члени королівської сім'ї та мер Стокгольма Карін Ваннґард взяли участь у жалобній церемонії.
Також пам'ять жертв нападу вшанували по всій Швеції.
Напередодні у неділю люди зібралися на у центрі Стокгольма на "Lovefest" ("свято любові") проти тероризму та на знак вшанування пам'яті загиблих внаслідок нападу в п'ятницю. В акції взяли участь понад 20 тисяч людей.

Автор фото, AFP
Поліція допитує головного підозрюваного, якого шведські ЗМІ називають Рахмат Акілов.
У 2014 підозрюваний узбек подав заяву на отримання дозволу на постійне проживання у Швеції. Минулого року її відхилили, а в грудні надали чоловіку чотири тижні, щоб виїхати з країни, повідомив голова поліції Стокгольма Йонас Гайзінг.
Чоловік зник, і його почала розшукувати поліція.
У поліції заявили, що підозрюваний був прихильником так званої "Ісламської держави".
Вантажівку викрали у пивоварні.
Жодне екстремістське угруповання не взяло на себе відповідальність за напад.





























