Пані генерал: міністерство ветеранів очолила контррозвідниця СБУ Юлія Лапутіна

Юлія Лапутіна

Автор фото, Ліга.net

Підпис до фото, Юлія Лапутіна з весни 2014 року перебувала в зоні АТО (на фото вона в Авдіївці)
Published
Час прочитання: 2 хв

Міністерство у справах ветеранів очолила друга в історії України військова жінка-генерал та контррозвідниця СБУ Юлія Лапутіна.

Верховна Рада 16 грудня звільнила з посади Сергія Бессараба, а 18 грудня призначила пані Лапутіну.

Вона - педагог та психолог за освітою, має ступінь кандидата психологічних наук.

Займалася спортивною стрільбою. У Службі безпеки України - з 1992 року.

Пані Лапутіна давно займається реабілітацією ветеранів АТО. Під час виступу у залі вона говорила про велику проблему постравматичного синдрому ветеранів та самогубств.

Пані міністр говорила про свої плани допомоги ветеранам і в якийсь момент навіть розплакалась.

"Я добре пам'ятаю, якою була армія в 2014 році. Коли у квітні 2014 ми входили у Краматорський аеропорт, який був в облозі. Скільки добровольців покинули мирне життя та пішли на захист держави. Ми тепер маємо підтримати людей, які пройшли війну. Я прожила з ними багато, я бачила, що таке війна. Це дуже чутливе питання", - заявила пані міністр.

Боротьба з сепаратистами в Криму та АТО

За даними видання "Ліга", Юлія Лапутіна була старшим офіцером Центру спецоперацій по боротьби з тероризмом ("Альфа"). Зокрема брала участь в операції з протидії проросійським сепаратистам у Криму ще в 1994 році.

У підсумку вона стала заступником командира "Альфи".

Юлія Лапутіна

Автор фото, Україеський жіночий конгрес

У квітні 2014 році Юлія Лапутіна була у складі першої групи СБУ, яка висадилася у Краматорському аеропорту, що мав тоді ключове значення для розгортання сил АТО і був фактично оточений противником.

Вона налагоджувала там контакти як з місцевими проукраїнськими активістами, так і вела переговори з сепаратистами.

Також долучалася і до операції із затримання сепаратистів.

Пізніше Юлія Лапутіна стала заступницею начальника департаменту СБУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки й відповідала за протидію пропаганді.

"В умовах гібридної війни саме комунікація сектору оборони з громадянським суспільством та взаємна довіра є запорукою нашої стійкості", - вважає контррозвідниця.

У березні 2020 року на той момент полковник Лапутіна отримала звання генерал-майора.

Вона стала другою жінкою в історії України, яка отримала військове (а не спеціальне) звання генерала.

А першою це звання отримала у 2018 році начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей - вона стала "генерал-майором медичної служби".

Водночас у системі МВС жінки отримували генеральські звання ще раніше.

Першою жінкою-генералом МВС у 2004 році стала колишня керівниця департаменту зв'язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ Тетяна Подашевська - їй присвоїли звання генерал-майора міліції.

Пропустити YouTube допис
Дозволити контент Google YouTube?

Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".

Увага: інші сайти можуть містити рекламу

Кінець YouTube допису

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!