На Майдані було 8 тисяч, на Банковій - 2 тисячі. Дані поліції

OP
Підпис до фото, Люди під Офісом президента вважають, що команда Зеленського може "капітулювати" на перемовинах у Парижі
Published
Час прочитання: 2 хв

Правоохоронці твердять, що грубих порушень на масових акціях у Києві у неділю не було.

Поліція заявила, що під час заходу на Майдані Незалежності лише на одного чоловіка склали протокол за хуліганство, на акцію загалом прийшли 8 000 людей. Цей протест вже закінчився.

Акція під Офісом президента триває. Там, за оцінкою силовиків, зібрались 2 тисячі людей.

Поліція твердить, що повністю контролює ситуацію. Порядок забезпечує 1,5 тис. правоохоронців.

Перед початком акції під ОП стало відомо, що представники силових структур розібрали сцену, яку хотіли монтувати активісти у межах акції "Нічна варта".

Представники руху "Ні - капітуляції" в межах цього протесту планують ночувати під Офісом президента і перебувати там до закінчення саміту "нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня.

presidential
Підпис до фото, Ввечері у неділю під ОП прийшло більше тисячі людей

На трансляції, яку вела спільнота "Відсіч", було видно, як силовики в балаклавах оточили сцену і розібрали її. Протестувальники кричали "Ганьба" і "Зелю Геть". Сутичок не було.

Згодом інцидент пояснив один з координаторів руху "Ні - капітуляції" Мирослав Гай в ефірі каналу "Прямий".

Пропустити Facebook допис, 1

Контент недоступний

Дивіться більше у FacebookBBC не несе відповідальності за контент інших сайтів.

Кінець Facebook допису, 1

За його словами, вони подавали заявку на спорудження сцени і поліція навіть допомагала її привозити, але в якийсь момент надійшла команда сцену демонтувати.

"Людей відтиснули, розібрали та винесли сцену, відвезли у відділок якийсь, але це ж приватна власність. Сцена була напіврозібрана, вели консультації, де її ліпше поставити. Йшов діалог і його розтоптали", - каже пан Гай.

відсіч

Автор фото, Відсіч

Підпис до фото, Силовики розібрали сцену під ОП

На сцені збирались співати, показувати українські фільми та читати лекції.

"Люди збираються на акцію "Варта на Банковій", вона не скасовується", - каже активіст.

Пропустити Facebook допис, 2

Контент недоступний

Дивіться більше у FacebookBBC не несе відповідальності за контент інших сайтів.

Кінець Facebook допису, 2

Є інформація, що активісти збираються встановлювати там намети.

9 грудня в Парижі відбудеться саміт "нормандської четвірки" за участі лідерів Франції, Німеччини, Росії та України. Також очікується двостороння зустріч президентів України та Росії.

8 грудня вдень у Києві відбулось віче "Червоні лінії". Тисячі людей на Майдані Незалежності закликали Володимира Зеленського не перетнути "червоні лінії " на зустрічі з президентом Росії щодо врегулювання війни на Донбасі.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!