Туреччина не пустила російські військові кораблі в Чорне море
Кораблі російського Тихоокеанського флоту з початку лютого чекали від турецької влади дозволу перетнути Босфор, щоб увійти до Чорного моря, але Анкара так і не дозволила їм цього зробити.
Кораблі, зокрема ракетний крейсер Тихоокеанського флоту "Варяг" та великий протичовновий корабель "Адмірал Трибуц", помітили у неділю, 6 листопада, у Сінгапурській протоці на шляху до місця свого базування у Владивостоці.
"Бачите літери Z та V на трубах? - це як в старому анекдоті: "Нє прігоділось"... І все із-за Туреччини з її протоками. А очікували 9 місяців.... Втомилися, ремонтуватися не було де, екіпажи здичавіли", – написав керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.
За його інформацією, "Варяг" та "Адмірал Трибуц" стояли в Середземному морі з 2 лютого і готувалися до перекидання до Чорного моря, щоб атакувати українську територію.