Керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус закликав жителів
прикордонних районів переїжджати вглиб області, подалі від російських обстрілів,
які почастішали.
"За минулий тиждень на територію області зафіксовано
234 "приходи". Для порівняння тижнем раніше – 87", – навів статистику він.
Людям, які хочуть переїхати в межах району, він рекомендує
звернутися до райадміністрацій, там допоможуть із переїздом та пошуками
тимчасового житла.
За словами Чауса, у прикордонному Новгород-Сіверському
районі вже практикували переселення.
У лютому-травні в області, яка межує і з Росією, і з
Білоруссю, були важкі бої, область масивно обстрілювали.
Але після того, як росіяни пішли з Чернігівщини, ситуація була більш-менш стабільною.
Останнім часом в Україні все частіше йдуть розмови про евакуацію. Про такий
варіант міркують у Києві, якщо ситуація із відключенням світла стане критичною.
А у неділю військовий і популярний блогер Валерій Маркус
порадив на місяць виїхати жителям північно-західної частини Рівненської області
та північно-східної Волинської області.
"Як все буде добре, спокійно собі повернетесь", –
написав військовий у своєму телеграмі, вочевидь натякаючи на збільшення напруги
на кордоні з Білоруссю.
Цю інформацію заперечив голова Рівненської
ОВА Віталій Коваль:
"Друзі, на півночі Рівненщини – все спокійно", – написав
він.
"Час від часу телеграм-каналами ширяться припущення про
ефемерні загрози нападу з боку Білорусі. Зокрема сьогодні. Але підстав для них –
немає", – переконує губернатор.
Пізніше за свої заклики перепросив і сам Маркус.
"Були певні логічні висновки, мої власні. Коли до них
прийшов, видалось доречним дати таку лайт-рекомендацію. Але не врахував, що
військове сприйняття кардинально відрізняється від цивільного. Тож, шановні, я
у всіх щиро перепрошую. Не влаштовуйте, будь ласка, паніки", - написав військовий.
Останніми тижнями у Білорусь прибуває дедалі більше різної техніки, але українська розвідка вважає, що там досі немає ударного
угруповання, належним чином оснащеного для наступу.