Пентагон: Росія загрузла у війні, і це не зміниться
Росія, ймовірно, втратила половину своїх основних бойових танків і витратила більшу частину своєї високоточної зброї у війні, сказав Колін Каль, заступник міністра оборони США з політичних питань.
З його слів, військова кампанія в Україні стала великим стратегічним провалом для Кремля.
"Путін зазнав невдачі. Росія вийде з цієї війни слабша, ніж вона була до її початку", - цитує Каля CNN.
Санкції та експортний контроль дуже ускладнять відновлення російських збройних сил до довоєнного рівня, продовжив Каль. Він також зазначив, що втрати Росії в Україні вже на кілька порядків перевищили втрати СРСР в Афганістані.
"Путін пішов на цю війну, аби знищити Україну як незалежну суверенну демократичну країну. Він зазнав невдачі, і це не зміниться. Суверенна, незалежна, демократична Україна вистоїть", - заявив Колін Каль.
Він також наголосив, що американська адміністрація не чинить тиск на українську владу, аби спонукати її сісти за стіл переговорів з Росією, і що Україна сама вирішить, коли і на яких умовах вона буде готова розпочати переговорний процес.
"Наша позиція полягає не в тому, щоб підштовхнути українців до переговорів ще до того, як вони будуть готові. Вона полягає в тому, щоб забезпечити їм можливість виступати з позиції сили, якщо і коли вони будуть готові до переговорів", - сказав він.
За прогнозом Каля, настання зими ускладнить проведення масштабних наступальних операцій, і інтенсивність бойових дій в Україні має знизитись, що надасть можливості для дипломатичного врегулювання.
"Зрештою росіяни та українці мають вирішувати, які сприятливі можливості це надає для дипломатії", - сказав заступник міністра оборони.
На тлі проміжних виборів у Конгрес Каль відзначив, що за тверду підтримку України виступають в обох основних партіях країни, але механізми цієї підтримки в майбутньому можуть змінитися.