ЗАЕС знову працює на генераторах - Енергоатом, Росіяни змінили тактику ударів
В результаті обстрілу російськими військовими на ЗАЕС відключилась остання лінія зв’язку з енергомережею, повідомляють в НАЕК "Енергоатом".
Там пояснюють, що якщо раніше росіяни завдавали ударів по території самої станції, то тепер вони "змінили тактику і зараз намагаються шантажувати Україну та весь світ ракетними обстрілами дистанційних підстанцій, через які живиться АЕС".
"Так, сьогодні, 17 жовтня, російські терористи вчергове обстріляли підстанції критичної інфраструктури на підконтрольній Україні території, внаслідок чого о 03:59 відключилася остання лінія зв’язку 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська", - йдеться у повідомленні "Енергоатому" в Телеграм.
Далі, як пояснили в "Енергоатомі", через короткочасне зниження напруги відключався резервний трансформатор власних потреб ЗАЕС і відбувся запуск дизель-генераторів.
Чим загрожує постійне відімкнення атомної станції від струму докладніше читайте в матеріалі Вимкнули-підключили: що робиться на ЗАЕС і навіщо електростанції струм.
За минулий тиждень ЗАЕС двічі вимикалася від мережі та переходила на живлення від генераторів. А голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідував як Київ, так і Москву, наполягаючи на демілітаризації станції заради забезпечення ядерної безпеки.