Дешевий російський газ є величезною аферою, написав у фейсбук мер угорської столиці Гергей Корачонь, критикуючи дії уряду на чолі із прем'єром Віктором Орбаном.
"Те, що сталося знову, що траплялося стільки разів в історії Угорщини: уряд не тільки штовхає країну на неправильний бік історії, але й на сторону програшу, - йдеться у дописі мера Будапешта. - Те, що вони не можуть відрізнити агресора від жертви, є не тільки – хоча цього було б достатньо – морально невиправданим, а й економічно шкідливим. Тому що дешевий російський газ - це брехня",
Політик також наголосив, що якби дешевий російський газ існував би, "то не довелося б платити різко підвищені комунальні платежі".
"Тепер зрозуміло, що Путін забезпечує Угорщину газом за дуже високою ціною, а наші збільшені комунальні платежі лише збагатять Путіна", - йдеться у дописі мера Будапешта.
На його погляд, реальне зниження комунальних тарифів було можливим, якби Угорщина не розірвала достроково контракт, укладений влітку минулого року, який "не мав нічого спільного з війною чи санкціями".
"Ми повинні вийти з тіні Путіна, ми повинні перейти від викопних джерел енергії на відновлювані, ми повинні обрати енергетичну незалежність замість енергетичної залежності", - закликав опозиційний політик.
Від початку російського вторгнення в Україну нинішній уряд Угорщини неодноразово блокував або затягував запровадження санкцій ЄС проти Росії, а угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто став єдиним європейським дипломатом такого рангу, який вже двічі після початку війни в Україні відвідував Росію.
Востаннє під час візиту до Москви цього тижня він напряму вів переговори із головою російського "Газпрому".
“Після посадки прямо в штаб "Газпрому". Ми з нетерпінням чекаємо довгої дискусії з генеральним директором Олексієм Міллером, і сьогоднішній вечір є ключовим з точки зору безпеки поставок”, - написав Сіярто одразу по прибутті до Москви.