Росія, можливо, підписала новий контракт з Іраном на постачання безпілотників "Араш-2", йдеться у черговому зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).
Військові експерти посилаються на інформацію з російських та українських телеграм-каналів, до яких "проникли" відомості від неназваних іранських джерел. Кількість закуплених безпілотників невідома.
У вересні командувач Сухопутних військ Ірану бригадний генерал Кіомарс Хейдарі заявляв, що безпілотники "Араш-2" мають унікальні можливості великої дальності і можуть атакувати з баз в Ірані такі міста в Ізраїлі як Тель-Авів і Хайфа. Проте військові експерти сумніваються, що російські сили зможуть використати "Араш-2" із більшою ефективністю, ніж вони використали "Шахед-136".
Також у зведенні йдеться, що "ЧВК Вагнера", ймовірно, продовжує спроби затвердити свою перевагу над мінобороною Росії.
Як підтвердження цієї думки військові експерти вказують на відео з військовослужбовцями 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флоту, в якому вони скаржаться на те, що з початку війни ведуть бойові дії без перерв та ротацій.
Вони також наголосили, що у них один БТР на 80 осіб і це сильно обмежує їхню маневреність.
Після цього телеграм-канал, пов'язаний з "ЧВК Вагнера", повідомив, що керівництво ПВК прийняло рішення передати чотири позашляховики 126-й бригаді берегової оборони.
Це рішення може бути неявною критикою російського міноборони за нездатність забезпечити солдатів усім необхідним, роблять висновок військові експерти.