З 20 жовтня в Україні запроваджуються заходи обмеження споживання електроенергії. Вони діятимуть з 7 години ранку до 10-ї вечора, повідомили в "Укренерго".
Відключення будуть почергові і триватимуть не більше чотирьох годин, кажуть у компанії. Про графік відключень мешканці можуть дізнаватись на сайтах своїх регіональних енергокомпаній.
Рішення про відключення електрики в "Укренерго" називають вимушеним кроком і нагадують, що з 10 жовтня на українську енергосистему було здійснено більше атак із боку Росії, ніж за вісім місяців війни.
"Подбайте про те, щоб до завтра, до 7 ранку, у вас були заряджені телефони, павербанки, був запас води, ліхтарики та батарейки до них, а також теплі шкарпетки та ковдри", - йдеться у повідомленні "Укренерго".
Деякі міста, як Тернопіль та Київ, оголосили, що через економію частина електротранспорту в містах не вийде на маршрути.
Також українців знову закликали мінімізувати використання електроенергії у вечірні години пік.
"Будь ласка, не вмикайте
зайву електротехніку. Обмежуйте споживання електрики тією технікою, яка
потребує багато енергії. Завтра дуже важливо, щоб споживання було максимально
свідомим", - попросив президент Зеленський українців у вечірньому зверненні.
Росія продовжує систематично обстрілювати об'єкти енергетики в Україні.
Лише за 19 жовтня ударів було завдано по ТЕС у Бурштині та по об'єкту енергетики у Вінницькій області. Вночі 20 жовтня РФ серйозно пошкодила інфраструктуру в Криворізькому районі.
На початку цього тижня президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російських ударів було знищено 30% українських електростанцій.
У середу радник глави офісу президента Олексій Арестович уточнив, що йдеться про об'єкти, які зазнали російських ударів, але не обов'язково були знищені. Наразі енергетики працюють над їхнім відновленням.