Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя залишив засідання Ради безпеки ООН перед виступом постпреда України Сергія Кислиці.
Засідання транслювалось на YouTube.
Небензя виступав до Кислиці та одразу ж сказав, що слухати "представника українського режиму" не стане.
"Думаю, що всі, хто ознайомився з його недавніми образливими коментарями на адресу російських дипломатів у соцмережах зрозуміють, про що я говорю", - пояснив російський дипломат, цитує його ТАСС.
Він також вимагав, щоб ООН підтвердила відмову від проведення розслідування щодо безпілотників в Україні та назвав "фейком" повідомлення про постачання іранських дронів-камікадзе Росії.
Москва та Тегеран публічно заперечують використання російськими військовими в Україні іранських безпілотників, але свідчень протилежного достатньо.
ВВС про це докладно писала.
-
Україна проти "Шахедів". Як недорого та ефективно боротися з дронами-камікадзе
Після виступу Небензя, а також його перший заступник Дмитро Полянський залишили зал засідань Ради безпеки ООН.
Сергій Кислиця, який виступив після, сказав, що Небензя виступав з брехливими заявами на кожному засіданні Ради безпеки.
"Я радий тому, що місяці, не роки наших зусиль прибрати Росію з Ради безпеки приносять свої плоди, принаймні посол покинув зараз засідання, але настане день, коли Росії не буде взагалі в Раді безпеки", - сказав український дипломат.
Крім того, він закликав притягнути Іран до відповідальності за передачу Росії безпілотників та будь-якої іншої зброї.