Постачальник струму в столиці, ДТЕК Київські електромережі, вранці повідомив, що за ніч відновив подачу світла у всіх районах Києва.
"Усі домівки в Києві зі світлом", - повідомили в компанії зранку.
Водночас там попередили, що "ситуація в енергосистемі лишається складною", і закликали до ощадливого споживання електроенергії.
Про "відбій енергетичної тривоги" у Києві написав і керівник YASNO Сергій Коваленко у фейсбуці.
Проте ближче до полудня у ДТЕК повідомили про нові можливі відключення:
"За розпорядженням НЕК Укренерго, у Києві з 11.13 будуть відбуватися стабілізаційні відключення світла".
Водночас там запевнили, що максимально дотримуватимуться графіків, які можна подивитися за посиланням.
Тим часом голова Рівненської ОВА Віталій Коваль повідомив, що "для забезпечення звичних потреб споживачів зараз не вистачає близько 30% потужності".
Він також повідомив, що після 10-ї ранку почало зростати навантаження на електромережі, що призвело до аварійних вимкнень, зокрема в центральній частині Рівного та у Рівненському районі.
"Це свідчить про те, що абоненти продовжують вмикати енергоємні електроприлади, чого не витримують електромережі", - наголосив голова ОВА.
Ракетна атака 22 жовтня у Рівному також призвела до часткового знеструмлення ПрАТ "Рівнеазот", що належить Дмитру Фірташу, і аварійної зупинки ключових цехів з виробництва мінеральних добрив, повідомляє пресслужба Group DF.
Внаслідок відсутності електроенергії було зупинено цехи: аміаку, азотної кислоти, вапняково-аміачної селітри та аміачної селітри. Завдяки зусиллям працівників зупинка цехів була проведена згідно з регламентами, а екологічна ситуація на підприємстві знаходиться в межах норм, зазначають в компанії.
Очільник Волинської ОВА Юрій Погуляйко повідомив, що на ранок 23 жовтня в області відновлено електропостачання 91 тисячі споживачів, і використовуються всі можливі резервні схеми живлення.
Проте частково без електрики залишаються Луцьк, Ковель, Луківська та Головненська територіальні громади Ковельського району, а там, де електрика є, спостерігається знижений рівень напруги.
Голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій повідомив, що "станом на ранок в Шепетівському районі без електроенергії залишаються приблизно 20% абонентів. По місту Хмельницькому відновлено електропостачання на 96%, водопостачання на 100%".
В результаті російських повітряних атак 22 жовтня "Укренерго" була змушена запровадити обмеження на постачання електрики в Києві та 11 областях
За даними компанії, масштаби руйнувань за цей день є співставними або навіть більшими ніж ті, що відбулися 10-12 жовтня.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що масовані російські атаки, що почалися з 10 жовтня завдали шкоди 30-40% української енергетичної інфраструктури, а Україна втратила близько 4000 МВт потужності електромереж.