Росія запросила 56 віз від США для міністра закордонних справ Сергія Лаврова та його делегації, щоб прибути в Нью-Йорк на щорічну
зустріч Генасамблеї ООН 20 вересня, однак досі не отримала жодної.
У листі до генсека ООН Антоніо Гуттереша, з яким
ознайомилося агентство Reuters,
представник Росії в ООН Василь Небензя пише, що це "тривожно", тому
що останні кілька місяців Вашингтон "постійно відмовляє у візах на в'їзд" низці російських
делегатів для інших подій ООН.
США серйозно ставляться до своїх зобов'язань як країни перебування ООН, сказав
речник Держдепу, додавши, що згідно з законодавством США візові записи є конфіденційними,
а тому він не може коментувати окремі випадки.
Згідно з "угодою про штаб-квартиру" ООН 1947 року,
США загалом зобов'язані давати доступ до ООН для іноземних дипломатів. Але
Вашингтон каже, що може відмовити у видачі віз із причин "безпеки,
тероризму та зовнішньої політики".
Через війну в Україні відносини Росії та США загострилися, але
представник Держдепу додав, що заявки треба подавати якомога раніше, щоб
забезпечити їхню своєчасну обробку, це "особливо важливо через
необґрунтовані дії Росії проти посольства в Росії, зокрема примусове
звільнення місцевих та національних співробітників з третіх країн, що серйозно
обмежило наш штат і, отже, наші можливості щодо обробки віз".
Небензя попросив
Гутерреша "ще раз наголосити владі США, що вони мають оперативно видати візи
всім російським делегатам і особам, що їх супроводжують, у тому числі
російським журналістам".