У четвер із території Святогірської лаври на Донеччині вдалося провести евакуацію 17 мирних жителів, повідомили у Святогірській міській військовій адміністрації.
Водночас там зазначили, що священнослужителі та значна кількість цивільних осіб, які ховаються на території монастиря, досі відмовляється виїжджати із зони бойових дій.
Від початку російського вторгнення одна з найдавніших православних святинь, Святогірська лавра, неодноразово підпадала під російські обстріли. Там гинули люди, пошкоджено будинки монастиря.
Лавра належить Українській православній церкві (донедавна Московського патріархату).
"Щойно надійшла інформація, що в монастирі є люди, які готові виїхати, розпочалася робота з планування та організації евакуації. Сьогодні зі Святогірської лаври вдалося евакуювати 17 осіб", - йдеться у повідомленні військової адміністрації.
Зазначається, що всі врятовані громадяни у безпеці.
Місто Святогірськ розташоване під контролем російських військ, а лавра розташована за містом, за річкою Сіверський Донець, на території, підконтрольній Україні.
Монастир стоїть під горою, яку активно обстрілюють із боку захопленого Святогірська.
Серед сотень людей, що перебувають на території лаври, є прочани, місцеві жителі, які шукали притулку від обстрілу, ченці.
У Святогірській адміністрації додали, що лавра всі останні місяці залишається об'єктом постійних обстрілів та маніпуляцій з боку російських військ, які контролюють лівий берег річки.