Військовим, які дали дітям зброю у Чернігові, загрожує 10 років в'язниці
Працівники ДБР повідомили про підозру двом військовослужбовцям, які причетні до поранення дітей на виставці зброї у Чернігові, повідомляють у ДБР.
Військових підозрюють у порушенні правил поводження зі зброєю, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам. За це їх можуть позбавити волі на термін до 10 років.
За версією ДБР, яке розслідуж цю справу, один із військовослужбовців під час демонстрації зброї дозволив дитині взяти до рук споряджену реактивну протитанкову гранату (РПГ–26) та натиснути спусковий гачок.
В результаті пострілу постраждало щонайменше дев’ятеро осіб, шестеро з яких – діти.
Підозру повідомили і його командиру, який дав наказ підлеглим військовослужбовцям привезти зброю на виставку для демонстрації.
До суду передадуть клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Напередодні президент Зеленський заявив, що у справі вибуху на виставці у Чернігові затримані "той, хто дав наказ відвезти бойову зброю на публічний міський захід, і той хто дозволив дитині взяти зброю до рук".
"Ще раз попереджаю усіх представників влади та правоохоронних органів на місцях – пильнуйте, щоб на публічних заходах не було бойової зброї та інших небезпечних заходів", — заявив президент Зеленський.
Більше про те, що сталося на ярмарку у Чернігові 3 вересня, читайте тут.