You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Війна Росії проти України: хроніка 31 серпня - 20 вересня

Західні лідери прогнозовано заявили, що не визнаватимуть результатів "референдумів", проведених на окупованих українських територіях.

Висвітлення наживо

  1. На Дніпропетровщині росіяни влучили у нафтобазу - ДСНС

    Ракети, якими росіяни вдарили приблизно о 19-ій годині в Криворізькому районі, поцілили у нафтобазу в Карпівській громаді, повідомляють у ДСНС.

    "Знищена нафтобаза та всі запаси палива там. Сталася сильна пожежа", - повідомили рятувальники.

    На місці працюють пожежники, інформація щодо постраждалих уточнюється.

    Удар по нафтобазі підтверджує голова Криворізької військової адміністрації Олександр Вілкул.

    Напередодні голова Дніпропетровської обласної ради сказав про два ракетні удари по районі.

    Вілкул каже, що всі два поцілили в нафтобазу.

  2. Наступ українських сил на Херсонщині

  3. Росіяни завдали два ракетних удари по Криворізькому району

    Росіяни завдали увечері 5 вересня два ракетних удари по Криворізькому району, повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

    "Наслідки з'ясовуються", - написав Лукашук у телеграмі. По яких саме населених пунктах вдарили - він не уточнив.

  4. "Українці обрали шлях опору" - Олена Зеленська на ВВС

  5. Росія намагається відібрати ЗАЕС, щоб Україна не могла допомогти ЄС із енергокризою - Кулеба

    Росія намагається відібрати в України Запорізьку АЕС, щоб та не змогла своєю електроенергією врятувати від енергетичної кризи ЄС, вважає керівник українського МЗС Дмитро Кулеба.

    "Україна може допомогти ЄС пом'якшити енергетичну кризу цієї зими завдяки експорту електроенергії. Тому Росія намагається захопити Запорізьку АЕС і завадити нам", - написав він у своєму твіттері.

    "Україна та ЄС в одному човні: ми повинні залишатися разом та перемогти Путіна, перш ніж він принесе нам усім ще більше проблем", - переконаний міністр.

    Сьогодні через обстріли ЗАЕС знову знеструмлено. На станції залишаються 2 експерти МАГАТЕ.

  6. ЗСУ відбили наступ на Луганщині та мали тактичний успіх біля Краматорська - генштаб

    Українські військові відбили спроби наступу в районах Білогорівки, Григорівки, Покровського, Бахмутського, Лозового, Спартака, Соледара, Зайцевого та Семигір’я, а на Краматорському напрямку мали тактичний успіх та вибили росіян з раніше зайнятих ними позицій, повідомляє генштаб ЗСУ.

    Інші новини з вечірнього зведення:

    • Росіяни понад 40 разів обстріляли із РСЗВ військові та цивільні об'єкти України. Також було завдано 25 авіаударів – у Залимані на Харківщині, Дмитрівці, Богородничому, Зайцевому, Кодемі, Соледарі, Яковлівці, Красногорівці на Донеччині та Дорожнянці Запорізької області.
    • На Південнобузькому напрямку росіяни обороняються і теж продовжують обстріли.
    • За даними генштабу, командування військових частин 1-го армійського корпусу РФ намагається примусово перевести строковиків на контракт. Якщо вдасться, ці військові не зможуть звільнитися ще три роки. Їм також не видадуть одноразові виплати через підписання контрактів, що значно знижує морально-психологічний стан росіян.
    • Росіяни відключили Каховську ГЕС, що знеструмило частину Херсонської та Запорізької областей.
    • За добу, що триває, українська авіація завдала понад 15 ударів, спрямованих на ураження живої сили, бойової та спеціальної техніки, а також інших військових об’єктів росіян.
    • Уточнено дані щодо втрат: біля Куп’янська на Харківщині через вогневе ураження Росія втратила вбитими та пораненими понад 100 військових та 2 бойові машини.
    • У Херсоні уражено понад 30 військових та 3 танки, а в районі Антонівського мосту і переправи знищено зенітний ракетний комплекс та 6 вантажівок.
    • Українські військові вивели з ладу переправ у районі Херсона та знову звели нанівець спроби відновити перекидання військ через річку Дніпро.
  7. З Харківщини евакуювали ще 753 людини - Верещук

    З тимчасово непідконтрольних районів Харківщини евакуювали ще 753 людини, повідомила віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук.

    "А ще сьогодні волонтери вивезли 30 домашніх собачок. Своїх не кидаємо. Нікого і ніколи", - написала вона у телеграм-каналі, похваливши роботу волонтерів.

    Наприкінці липня влада оголосила про обов'язкову евакуацію жителів Донбасу, де, як запевняють чиновники, не буде обігріву і світла взимку.

    На черзі на обов'язкову евакуацію - Миколаївська, Запорізька та Харківська області, де викликає занепокоєння ситуація на ЗАЕС.

    Але судячи зі звітів Верещук та інших повідомлень, люди з цих регіонів помалу виїжджають, не чекаючи оголошення про обов'язкову евакуацію.

  8. Боррель про ЗАЕС: Росія має припинити ядерний шантаж

    Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, ситуація на ЗАЕС і далі викликає занепокоєння та закликає РФ припинити ядерний шантаж.

    Про це він сказав у Брюсселі на пресконференції після засідання восьмої Ради Асоціації Україна-ЄС.

    "Ми обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС, яка викликає занепокоєння. Цей ядерний шантаж має бути припинено. Це - гра з вогнем і ще один приклад поведінки Росії, яка не поважає міжнародне право та порушує основні принципи ядерної безпеки", цитує Борреля агентство Інтерфакс.

    За його словами, учасники засідання висловили підтримку зусиллям МАГАТЕ, наголосивши на необхідності, щоб ЗАЕС залишалася складовою енергетичної системи України.

    Сьогодні через обстріли ЗАЕС знову знеструмлено. На станції залишаються 2 експерти МАГАТЕ.

  9. МЗС Казахстану каже, що український посол вибачився за свої слова про росіян

    МЗС Казахстану повідомило, що український посол Петро Врублевський перепросив за свої слова про росіян, через які його наприкінці серпня викликали до відомства.

    Приводом стало інтерв'ю посла місцевому блогеру, де на прохання розповісти про ситуацію в Україні, Врублевський відповів так: "Ну що я можу сказати. Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб'ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям, ось і все".

    Відео з цією фразою широко розійшлося у російських ЗМІ та соцмережах. Проросійські організації в Казахстані навіть вимагали оголосити Врублевського персоною нон грата.

    "Ситуацію в Україні ви знаєте, на цьому тлі такі заяви неприйнятні, тому що дипломатія більше спрямована на зближення", - сказав офіційний представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров.

    "Він вибачився і сказав, що це він висловився на тлі підвищеного емоційного стану через те, що там, у нього вдома, йде війна. Зараз, за офіційними даними, він перебуває у відпустці", - додав він.

  10. Україна просить у НАТО зимову форму для військових

    З таким запитом до країн НАТО звернувся міністр оборони Олексій Резніков. Йдеться про 200 тисяч комплектів зимової форми і теплих наметів, пише німецьке видання Spiegel.

    За даними видання, близько половини цього запиту готові покрити чотири країни: США, Канада, Швеція та Фінляндія. До них має приєднатися і Німеччина.

    Забезпечити постачання ще 100 тисяч комплектів буде складніше: вони потрібні арміям самих країн НАТО.

  11. Макрон: ядерна безпека можлива лише після виходу російських військ із ЗАЕС

    Після дзвінка з Володимиром Зеленським президент Франції Еммануель Макрон заявив, що єдиним способом відновити безпеку на окупованій Росією ЗАЕС є виведення російських військ.

    "Президент республіки нагадав про нагальну необхідність збереження безпеки ядерних установок, що може відбутися лише шляхом виведення російських військ. Він також підтвердив свою рішучість поважати суверенітет України над станцією", - йдеться в заяві Єлисейського палацу.

    Там додали, що президенти також поговорили про роботу місії МАГАТЕ, а Макрон запитав Зеленського про військові, гуманітарні та економічні потреби України.

    Макрон підтвердив свою рішучість протистояти розколу світу перед лицем наслідків війни та під впливом маніпулювання інформацією з боку Росії, запевняють у Єлисейському палаці.

    Раніше про розмову з Макроном розповів Зеленський. За його словами, основними темами були ситуація на фронті, підтримка від партнерів та оцінки місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.

    Сьогодні через обстріли ЗАЕС знову знеструмлено. На станції залишаються 2 експерти МАГАТЕ.

  12. Зеленський поговорив з Джонсоном

    "Провів підсумкову розмову з Борисом Джонсоном у його нинішньому статусі. Від імені всього українського народу подякував за особисту сміливість, принциповість і визначний внесок у протидію агресії РФ", - написав президент України у своєму твіттері.

  13. Як військовий облік жінок з 1 жовтня посварив міноборони та парламент

  14. Міністр про відключення ЗАЕС: світ знову на межі атомної катастрофи

    Міністр енергетики Герман Галущенко відреагував на ситуацію на ЗАЕС. Він звернув увагу на те, що чергове знеструмлення станції відбулося відразу після від'їзду основної частини місії МАГАТЕ.

    "Щойно основна частина місії МАГАТЕ поїхала з ЗАЕС - і станція знову знеживлена. Остання лінія, що з’єднувала її з енергосистемою України - ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС - Феросплавна - відімкнена через пожежу, що виникла в результаті обстрілів", - написав міністр у своєму фейсбуці.

    За його словами, будь-які ремонти ліній зараз неможливі, бо навколо станції ведуться бойові дії.

    "Світ знову перебуває на межі атомної катастрофи", - каже Галущенко і додає, що деокупація ЗАЕС та створення демілітаризованої зони навколо станції – це єдиний спосіб забезпечити ядерну безпеку.

    Як повідомлялося, на станції залишилося двоє експертів МАГАТЕ.

    Напередодні регулятор "Енергоатом" повідомив, що через російські обстріли ЗАЕС знову пошкоджено єдину лінію, що поєднувала українську енергосистему зі станцією. У результаті єдиний працюючий блок №6 також відключено.

    Російська сторона, як і зазвичай, обвинувачує в обстрілах ЗСУ.

    Це вже не перше загострення на ЗАЕС. Станцію уже відключали від електропостачання. Як це було і як наслідки це може мати, читайте в статті ВВС.

    • Вимкнули-підключили: що робиться на ЗАЕС і навіщо електростанції струм
  15. Як у Росії цькують Пугачову через війну в Україні

  16. Терміново, На Вінниччині працює ППО - ОВА

    У Вінницькій області працює ППО, повідомив керівник ОВА Сергій Борзов.

    "Вінничани, залишайтесь в укриттях до відбою повітряної тривоги! В області працює ППО" - просить губернатор.

    Напередодні в області лунала повітряна тривога.

  17. ОК "Південь" прокоментувало ситуацію з Високопіллям

    Оперативне командування "Південь" прокоментувало ситуацію з селищем Високопілля, звільнення якого вчора підтвердили в Офісі президента.

    Вони згадали про Високопілля у своєму зведенні та зазначили, що вночі в районі цього селища двічі помітили та знищили 2 безпілотні літальні шпигуни Орлан-10.

    "Для коригування вогню окупанти активізують повітряну розвідку", - пояснює ОК "Південь".

    Ситуація на півдні України залишається напруженою та динамічною, звітують військові.

    Вчора в офісі президента підтвердили звільнення Високопілля на Херсонщині. У селищі встановили прапор України на даху однієї з лікарень.

  18. Росія ввела санкції проти Шона Пенна, Бена Стіллера та американських політиків

    У відповідь на персональні санкції, введені США, Росія внесла в "стоп-список" 25 американців: політиків, діячів культури, представників істеблішменту. Повний список є на сайті МЗС РФ.

    Під санкції, зокрема, потрапили актори Шон Пенн та Бен Стіллер, сенатори від Демократичної та Республіканської партій США, чиновники американського міністерства торгівлі.

    Шон Пенн та Бен Стіллер відвідували Україну під час війни, зокрема зустрічалися з президентом Володимиром Зеленським.

  19. Терміново, ЗАЕС знову відключена від української мережі - Енергоатом

    Через російські обстріли Запорізької АЕС знову пошкоджено єдину лінію, що поєднувала українську енергосистему зі станцією, єдиний працюючий блок №6 також відключено, повідомляють в національній енергокомпанії "Енергоатом".

    "Сьогодні, 5 вересня 2022 року, внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли, була відімкнена ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна, тобто остання лінія, яка з`єднувала вузол ЗАЕС/ЗаТЕС із енергосистемою України! Як наслідок – був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС", - йдеться у повідомленні "Енергоатому" у телеграмі.

    Там нагадують, що впродовж останніх трьох діб "російські окупаційні війська продовжують інтенсивні обстріли території навколо Запорізької АЕС".

    Черед ці обстріли були пошкоджені та відключені лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗаТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Мелітополь.

    Подібна аварійна ситуація - із вимкненням з української енергосистеми - вже була на станції у серпні. Тоді до ночі українським фахівцям вдалося відновити спочатку живлення станції, а згодом і її роботу на енергосистему України.

    У понеділок ЗАЕС залишила місія МАГАТЕ, яка перебувала на станції від кінця минулого тижня. Там залишилися лише два представники міжнародної атомної агенції.

    Докладніше про те, чим небезпечне відключення атомної станції від мережі читайте у матеріалі Вимкнули-підключили: що робиться на ЗАЕС і навіщо електростанції струм.

  20. Спецпризначенці знищили склад бюлетенів для референдуму та базу ФСБ у Запорізькій області – ГУР

    У результаті спецоперації в окупованому місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області спецпризначенці розвідки міноборони знищили склад бюлетенів для референдуму та базу ФСБ, повідомляє ГУР.

    "При цьому, склад було підірвано вибухом зсередини приміщення. Всі наявні друковані матеріали - знищено", - розповіли у відомстві.

    За їхніми даними, у деяких приміщеннях тривають пожежі, які росіяни уже довгий час не можуть загасити. Зокрема, горить управління державної казначейської служби.

    Також військові, каже ГУР, знищили місце базування підрозділу російського ФСБ, який охороняв склад бюлетенів. Точна кількість вбитих та поранених - уточнюється.

    "Вцілілих та поранених терміново евакуюють в напрямку окупованого Криму", - додає ГУР.

    Російські військові ввели жорстку комендантську годину з 7.00 в Кам’янці-Дніпровській. Над містом помітили військові вертольоти, розповідають розвідники.

    Під час спецоперації цивільне населення не постраждало, запевняє відомство.

    В умовах бойових дій ВВС не може оперативно перевіряти інформацію сторін.