Міністр енергетики Герман Галущенко відреагував на ситуацію
на ЗАЕС. Він звернув увагу на те, що чергове знеструмлення станції відбулося відразу
після від'їзду основної
частини місії МАГАТЕ.
"Щойно основна частина місії МАГАТЕ поїхала з ЗАЕС - і
станція знову знеживлена. Остання лінія, що з’єднувала її з енергосистемою
України - ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС - Феросплавна - відімкнена через пожежу, що виникла
в результаті обстрілів", - написав міністр у своєму фейсбуці.
За його словами, будь-які ремонти ліній зараз неможливі, бо
навколо станції ведуться бойові дії.
"Світ знову перебуває на межі атомної катастрофи",
- каже Галущенко і додає, що деокупація ЗАЕС та створення демілітаризованої
зони навколо станції – це єдиний спосіб забезпечити ядерну безпеку.
Як повідомлялося, на станції залишилося двоє експертів МАГАТЕ.
Напередодні регулятор "Енергоатом" повідомив, що
через російські обстріли ЗАЕС знову пошкоджено єдину лінію, що поєднувала
українську енергосистему зі станцією. У результаті єдиний працюючий блок №6
також відключено.
Російська сторона, як і зазвичай, обвинувачує в обстрілах
ЗСУ.
Це вже не перше загострення на ЗАЕС. Станцію уже відключали від
електропостачання. Як це було і як наслідки це може мати, читайте в статті ВВС.
-
Вимкнули-підключили: що робиться на ЗАЕС і навіщо електростанції струм