Президент
Володимир Зеленський прокоментував ситуацію у Сєвєродонецьку, який уже на
70-80%, за даними ОВА, захопили російські військові.
"Враховуючи
наявність у Сєвєродонецьку великого хімічного виробництва, удари російської
армії там, зокрема сліпе авіабомбардування, – це просто божевілля", -
сказав він під час свого звернення.
Губернатор
Луганської області Сергій Гайдай повідомив, що під час авіаудару росіян боєприпас
влучив у цистерну з азотною кислотою на території хімічного заводу.
Сєвєродонецьк,
Лисичанськ, Курахове зараз в епіцентрі протистояння, ситуація на Донбасі загалом
дуже складна, сказав Зеленський.
Однак,
на його думку, "фронтову ситуацію треба оцінювати комплексно. Не по одній
ділянці, де найбільш жорстко і яка привертає найбільшу увагу, а по всьому
фронту".
Президент
відмітив "певні успіхи" українських військових на Херсонщині, а також
просування на Харківщині.
"Збройні
Сили України стримують тиск окупантів у Запорізькій області, ключовий напрямок
– Гуляйполе та Оріхове", - додав він.
Зеленський
також звернувся до тих, хто намагається "підганяти" ЗСУ, "як
треба наступати й де відкинути ворогів найперше".
"Україна
ніколи не робитиме, як Росія, яка кидає людей у пекло боїв лише тому, що в
Москві побажали щось захопити за декілька днів або до певної дати", -
сказав президент.
"Наші
військові, розвідка, Нацгвардія та всі, хто залучений до оборони держави,
поступово, але невідворотно зривають всі плани окупантів", - переконаний
він.
За
його словами, попри хоробрість українських військових, "у російської армії
досі значна перевага в техніці та кількості".
Зеленський зазначив, що мета України – це "повне відновлення територіальної
цілісності", однак діяти треба обережно.