Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що західні санкції з Росії можуть зняти лише у разі досягнення домовленостей між Москвою та Києвом.
"Без порозуміння з Україною ми санкції не знімемо", - сказав Шольц в інтерв'ю телеканалу ZDF, додавши, що Кремль "має домовитися" з Україною.
За його словами, мета Європи - "негайне припинення бойових дій, щоб Росія завершила війну та вивела своїх солдатів з України".
“Росія не має перемогти, а Україна не має програти. Ми повинні відкинути те, щоб хтось у найгіршому стилі імперіалізму XVIII-XIX століть сказав: мені не вистачає моєї території, мені не подобаються кордони, вони були раніше іншими, - і намагається змінити це, використовуючи зброю", - сказав канцлер в інтерв'ю.
Шольц також відкинув можливість прямого залучення НАТО до війни з Росією.
"Я з самого початку говорив про те, що безпосередньої участі НАТО, у тому числі Німеччини, у цій війні не буде. Американський президент сказав це своїм громадянам, інші - також", - сказав Шольц, додавши, що "в останні роки та десятиліття нам вдавалося в ядерному, високо озброєному світі зберігати мир, тому що зрештою всім вистачало раціональності, щоб сказати, що прямої конфронтації між НАТО та Росією не буде".
Німецький канцлер при цьому відмовився відповідати на запитання, чи сяде він за один стіл із президентом Росії Володимиром Путіним на саміті G20, який Індонезія приймає наприкінці цього року.
"Ми ухвалимо це рішення, якщо виникне таке питання", - заявив він в інтерв'ю.