Мер Києва Віталій
Кличко розказав про ситуацію у місті та пояснив, чому масово повертатись зарано.
“Ми спираємося
виключно на рекомендації військових, і вони кажуть, що сьогодні загроза ще
достатньо велика. По-перше, загроза ракетних обстрілів. А, по-друге, триває
розмінування прилеглих територій до столиці, де, на жаль, уже є випадки
загибелі", - сказав
Кличко в ефірі телемарафону.
Попри рекомендації
не поспішати до столиці, багато киян усе ж повертаються.
У Варшаві, де тимчасовий притулок знайшли тисячі
українців, зараз майже неможливо взяти квиток до Києва, розповіли BBC News Україна українські біженці.
За даними Кличка, у
місті вже також зареєстрували близько 10 тисяч вимушених переселенців.
“Ми не можемо
заборонити повертатися, - сказав Кличко. - У Києві наразі спокійніше, ніж було.
Але не будемо забувати, що метою агресора була столиця. Військові стверджують,
що агресор не полишив своїх планів".
У столиці поступово
відновлює роботу бізнес та транспорт. Працює майже тисяча магазинів, понад 160
точок продажу "Київхліб", 35 ринків, майже 460 кав’ярень, а також відновлюють
роботу студії краси, СТО, точки продажу одягу. На тижні навіть відбудуться 10
міні-ярмарок, розповів Кличко.
З початку війни
транспорт у столиці – безплатний. Зараз у Києві працюють тільки 11 тролейбусних
та 11 трамвайних маршрутів, починають їздити автобуси, у найближчі тижні запрацює
метро.
Зараз працюють лише ділянки
Вокзальна-Академмістечко та Театральна-Академмістечко. Поїзди прибувають кожні
50 хвилин, розповів Кличко.
Мер Києва також
додав, що підтримує перейменування деяких "недружніх" станцій метро. "Мінську",
зокрема, було б доречно перейменувати на "Варшавську", запропонував
чиновник.