Президент Володимир Зеленський вважає, що якщо російське керівництво не
почне прагнути миру, то через війну з
Україною Росія зникне з міжнародної арени назавжди.
"Або російське керівництво буде реально шукати мир, або
внаслідок цієї війни Росія назавжди залишить міжнародну арену", - сказав
він у новому відеозверненні.
"Уся ця гарячкова активність окупантів свідчить
передусім про їхню невпевненість. Про те, що навіть маючи значні запаси ще
радянської військової техніки і значну кількість солдатів, яких командування не
жаліє від слова "взагалі", російські військові сумніваються у своїй
здатності зламати нас, зламати Україну. Що ж, робимо все, щоб їхні сумніви
виправдались", - додав Зеленський.
Президент розповів, яким "корисним" для України виявився
сьогоднішній день. Передусім до Києва прибули президенти відразу чотирьох країн
- Польщі, Литви, Латвії та Естонії.
"Ті,
хто допомагає нам від перших днів. Хто
не вагався – чи давати нам зброю. Хто не сумнівався – чи вводити санкції. І хто зараз на рівні Європейського Союзу
просуває більш жорсткий санкційний пакет проти Російської Федерації", -
сказав Зеленський.
Разом президенти відвідали Бородянку, що є для них ще одним аргументом, вважає Зеленський, щоб жорсткіше наполягати на відчутних санкціях
проти Росії, передусім нафтовому ембарго, а також відмову Європи від усіх
російських енергоносіїв.
Також Зеленський поговорив з президентом США Джо
Байденом, який після цього оголосив про новий пакет допомоги для України.
"Домовились. На 800 мільйонів доларів", - сказав президент.
Сьогодні Зеленський також звернувся до парламенту до народу
Естонії. Сподівається, що після війни співпраця з країною у галузі
цифровізації стане ще масштабнішою.
Зеленський розповів, що в Бучу приїхав головний прокурор Міжнародного
кримінального суду, а також закликав бути обережними усіх, хто повертається на звільнену Київщину, де триває розмінування.
Перед записом звернення президент відзначив державними
нагородами 270 військових ЗСУ, 7 із них посмертно, а також 11 працівників Управління
державної охорони.
Ще двоє військових ЗСУ отримали звання Героя України,
посмертно.