You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Війна Росії проти України: хроніка 11 - 25 квітня

Війна в Україні триває вже два місяці. Росія продовжує наступ на Донбасі. Захід дає Україні нове озброєння, зокрема артилерію та бронетехніку.

Висвітлення наживо

  1. Британська розвідка: Краматорськ і Костянтинівка - нові мішені російських військ

    Розвідка Великої Британії вважає, що міста Донецької області Краматорськ і Костянтинівка стануть новими мішенями для атак росіян.

    Про це йдеться в щоденному звіті розвідки про війну в Україні.

    За її даними, російські війська зосереджені на Донбасі і готуються до нового наступу.

    "Ймовірно, Краматорськ та Костянтинівка стануть новими мішенями, де буде високий рівень насильства", - вважає розвідка.

    Поєднання масованих ракетних і артилерійських ударів вимагатиме значних сил російських військ, наголошується в звіті. Але боротьба українців за Маріуполь сковує значну кількість російських військ і техніки, резюмує британська розвідка.

  2. У четвер погодили 9 гуманітарних коридорів

    14 квітня погодили роботу 9 гуманітарних коридорів.

    На власному транспорті можна буде виїхати з Маріуполя, Бердянська, Токмаку та Енергодару до Запоріжжя

    На жаль, через погодні умови автобуси для евакуації не можуть поки що їхати цим маршрутом – розмито дорогу на ділянці маршруту між Запоріжжям та містом Василівка

    Також за умови припинення обстрілів з боку окупаційних військ у четвер працюватимуть евакуаційні маршрути в Луганській області

    • з міста Сєвєродонецьк до міста Бахмут
    • З міста Лисичанськ до міста Бахмут
    • З міста Попасна до міста Бахмут
    • З міста Рубіжне до міста Бахмут
    • З селища Гірське до міста Бахмут
  3. Українські військові підірвали міст з російською технікою, яка йшла в Ізюм - генштаб

    Кілька днів тому українські військові виявили російську техніку на Харківщині. Це були бронеавтомобіль "Тигр", Камаз і три Урали, що рухалися на підсилення свого угруповання у Харківській області.

    "Встановивши маршрут руху ворожої колони, оператори ССО України здійснили дорозвідку об'єкту, що найбільше підходив для проведення інженерної засідки. Це був міст на шляху ворожої техніки. Далі - кропітка фахова робота: визначення місця встановлення зарядів, розрахунок необхідної кількості тротилового еквіваленту", - розповіли у Генштабі.

    Заклавши вибухівку у визначене місце, оператори Сил спецоперацій чекали на рух росіян.

    "Підрив мосту разом із російською технікою здійснили згідно визначеного задуму, знищивши усю ворожу колону. Підірвавши міст із росіянами, наші оператори, за допомогою БПЛА, підтвердили ураження цілі. Після цього справу довершили наші колеги із Сил оборони України", - повідомили в Генштабі.

  4. "Слуга народу" відмовилась від ідеї покарати українців, які не повернулись під час війни

    Фракція політичної партії "Слуга Народу" заявила, що не буде підтримувати ухвалення законодавчої норми про відповідальність чоловіків призовного віку, які виїхали з України та не повернулися у встановлений законом термін під час воєнного стану.

    Про це повідомив голова фракції Давід Арахамія.

    Мова йде про законопроєкт 7265, який на початку квітня внесли депутати від "СН". Він вводив покарання від 5 до 10 років тюрми для тих українців призовного віку, які у встановлений термін (15 діб після прийняття закону) не повернуться в Україну.

    Арахамія зазначив, що у такому вигляді ця законодавча норма є шкідливою і небезпечною як для оборони України сьогодні, так і для відбудови її у майбутньому.

    "Багато з тих, хто залишився, працює за кордоном і пересилає в Україну гроші - в якості допомоги сім’ям чи як пожертвування до фондів оборони країни", - наголосив він.

    За його словами, "Слуга народу" буде працювати надалі над тим, щоб знайти механізми покарати чиновників, які виїхали з України під час війни.

    "Стосовно решти людей ніяких санкцій не буде і бути не може", - заявляє керівництво "СН".

  5. Київський метрополітен скорочує інтервал руху

    "У столичному метро поїзди завтра відновлять рух обома коліями на синій та зеленій лініях. Інтервал руху на всіх лініях скоротять до 30 хвилин", - повідомляє КМДА.

    На червоній лінії рух обома коліями буде між станціями "Академмістечко" та "Шулявська", однією – між станціями "Шулявська" та "Театральна".

    Метрополітен для перевезень пасажирів працює з 07:30 до 19:00 години.

    Працюють пересадочні вузли: "Золоті ворота" - "Театральна"; "Площа Льва Толстого" - "Палац спорту».

    Без зупинки поїзди проїжджають станції: "Майдан Незалежності" та "Кловська".

  6. З початку війни загинуло 197 дітей - офіс генпрокурора

    Офіс генерального прокурора повідомляє, що з початку російського вторгнення загинуло 197 дітей.

    Про це йдеться в повідомленні прессслужби офісу генпрокурора.

    "Більше 548 дітей постраждали в Україні з 24 лютого 2022 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації. При цьому 197 дітей загинуло та більше 351 отримали поранення різного ступеню тяжкості", - сказано в ньому.

    Згідно з отриманими ювенальними прокурорами даними, найбільше постраждало дітей у таких областях

    • Донецькій - 115,
    • Київській - 105,
    • Харківській - 81,
    • Чернігівській - 54,
    • Миколаївській - 40,
    • Херсонській - 38,
    • Луганській - 36,
    • Запорізькій - 23,
    • Києві - 16,
    • Сумській - 16,
    • Житомирській - 15.

    Кількість дітей, які загинули внаслідок обстрілу залізничного вокзалу Краматорська збільшилася до 7. В лікарні померли ще дві дитини.

    Українські правоохоронці виявили в містах Буча і Гостомель тіла дітей 4 і 10 років із тілесними ушкодженнями, а також обгоріле тіло 17-річного хлопця. Крім того, встановлено, що у лютому на контрольно-пропускному пункті "Дитятки" в Чорнобильській зоні військовослужбовці РФ розстріляли цивільний автомобіль, який зупинився на узбіччі. Загинули батько та його неповнолітній син. Через масовані бомбардування та обстріли збройними силами РФ українських міст та сіл пошкоджено 1014 закладів освіти, з них 91 зруйновано повністю.

  7. Трюдо вважає дії Росії "геноцидом"

    Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо вважає, що російську агресію проти України "правильно" називати "геноцидом".

    Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на AFP .

    За даними видання, таку заяву Трюдо зробив під час спілкування із журналістами у Квебеку.

    "На мою думку, абсолютно правильно, що все більше людей використовують слово геноцид у зв'язку з тим, що робить Росія, та з тим, що робить Володимир Путін", - заявив Трюдо.

    Він став другим західним лідером, який назвав нинішні дії РФ геноцидом.

  8. Головне за ніч

    • Міністерство оборони Росії підтвердило пожежу на крейсері "Москва". Раніше Україна заявила, що обстріляла корабель ракетами "Нептун".
    • Чехія повернула співробітників свого посольства в Київ.
    • Австралія ввела санкції проти російських нафтогазових компаній, зокрема і "Газпрома".
    • Генсек ООН Антоніо Гуттеріш заявив, що війна в Україні може призвести до голоду і збідніння 1/5 частини людства
  9. США можуть відправити в Україну топчиновників - NYT

    Американська влада обговорює можливість відправлення на знак підтримки до Києва топчиновників, повідомляє на свої джерела New York Times.

    Вкрай малоймовірно, що це буде президент Джо Байден чи віцепрезидент Камала Гарріс – швидше, в Україну поїде міністр чи інший високопосадовець.

    CNN повідосляє, що це може бути міністр оборони Ллойд Остін або держсекретар Ентоні Блінкен.

    За інформацією видання, рішення ще не ухвалене, і навряд чи про нього оголосять заздалегідь.

    Попередні візити високопосадовців до зон бойових дій не анонсувалися. Газета нагадує, що від початку російського вторгнення жоден американський чиновник не відвідав Київ із візитом.

  10. Російські війська нарощують авіацію та артилерію біля східних кордонів - генштаб

    За даними Генштабу, російські війська продовжують нарощувати авіаційні угруповання поблизу східного кордону України, посилює артилерійські підрозділи, оптимізує наявні системи управління, розвідувального та медичного забезпечення.

    "Зберігається постійна загроза застосування противником ракетного озброєння по всій території України. Окупанти продовжують завдавати систематичних ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури у Харківській, Донецькій та Запорізькій областях", - йдеться у ранковому зведенні.

    На Волинському і Поліському напрямках росіяни активних дій не проводили.

    На Сіверському напрямку проводиться перегрупування підрозділів Центрального військового округу з території Брянської та Курської областей. "Після відновлення боєздатності, здійснює зосередження зазначених підрозділів у Бєлгородській і Воронезькій областях", - повідомив Генштаб.

    Російські війська посилюють контроль кордону, проводять інженерне обладнання позицій, опорних пунктів і забезпечують присутність на них незначної кількості особового складу, озброєння та військової техніки.

    Продовжується часткова блокада Харкова та обстріли міста з артилерії, проводяться перегрупування підрозділів та поповнення запасів.

    "На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжує бойові дії в районах Слов’янська, Попасної та Курахового та штурмові дії у місті Маріуполь. Успіху не мав. Тривають бої", - йдеться у зведенні.

    На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжується проведення примусових мобілізаційних заходів.

    На Південнобузькому напрямку противник вживає заходів з відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів, проводить заходи з інженерного обладнання позицій, повідомляє Генштаб.

  11. Ми відновлюємо текстову трансляцію

  12. Ми перериваємо текстову трансляцію до 8 ранку 14 квітня.

  13. Головне за день:

    • Українська влада каже, що горить російський крейсер "Москва" – по ньому вдарили ракетами
    • США дадуть Україні зброї на 800 мільйонів доларів: це джавеліни, гелікоптери, позашляховики, бронетранспортери, гаубиці, дрони тощо.
    • У Маріуполі об`єднались морські піхотинці та полк "Азов", це суттєве підкріплення.
    • На Сумщині вже знайшли понад 100 тіл загиблих мирних жителів, заявили в ОДА.
    • До Києва приїжджали президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії. Разом вони відвідали Бородянку.
    • Байден назвав дії Росії в Україні геноцидом, Макрон не захотів вживати це слово.
  14. Або Росія буде реально шукати мир, або назавжди залишить міжнародну арену – Зеленський

    Президент Володимир Зеленський вважає, що якщо російське керівництво не почне прагнути миру, то через війну з Україною Росія зникне з міжнародної арени назавжди.

    "Або російське керівництво буде реально шукати мир, або внаслідок цієї війни Росія назавжди залишить міжнародну арену", - сказав він у новому відеозверненні.

    "Уся ця гарячкова активність окупантів свідчить передусім про їхню невпевненість. Про те, що навіть маючи значні запаси ще радянської військової техніки і значну кількість солдатів, яких командування не жаліє від слова "взагалі", російські військові сумніваються у своїй здатності зламати нас, зламати Україну. Що ж, робимо все, щоб їхні сумніви виправдались", - додав Зеленський.

    Президент розповів, яким "корисним" для України виявився сьогоднішній день. Передусім до Києва прибули президенти відразу чотирьох країн - Польщі, Литви, Латвії та Естонії.

    "Ті, хто допомагає нам від перших днів. Хто не вагався – чи давати нам зброю. Хто не сумнівався – чи вводити санкції. І хто зараз на рівні Європейського Союзу просуває більш жорсткий санкційний пакет проти Російської Федерації", - сказав Зеленський.

    Разом президенти відвідали Бородянку, що є для них ще одним аргументом, вважає Зеленський, щоб жорсткіше наполягати на відчутних санкціях проти Росії, передусім нафтовому ембарго, а також відмову Європи від усіх російських енергоносіїв.

    Також Зеленський поговорив з президентом США Джо Байденом, який після цього оголосив про новий пакет допомоги для України. "Домовились. На 800 мільйонів доларів", - сказав президент.

    Сьогодні Зеленський також звернувся до парламенту до народу Естонії. Сподівається, що після війни співпраця з країною у галузі цифровізації стане ще масштабнішою.

    Зеленський розповів, що в Бучу приїхав головний прокурор Міжнародного кримінального суду, а також закликав бути обережними усіх, хто повертається на звільнену Київщину, де триває розмінування.

    Перед записом звернення президент відзначив державними нагородами 270 військових ЗСУ, 7 із них посмертно, а також 11 працівників Управління державної охорони.

    Ще двоє військових ЗСУ отримали звання Героя України, посмертно.

  15. Терміново, Пентагон розповів, яку зброю отримає Україна від США

    З`являються нові деталі про те, яку зброю США відправлять Україні в рамках нового пакета на суму 800 мільйонів доларів, про який оголосив президент Джо Байден.

    Як повідомили у Пентагоні, Київ отримає нові партії протитанкових ракет Javelin, дрони-камікадзе, а також:

    • 11 вертольотів Мі-17;
    • 18 гаубиць калібру 155 мм;
    • протитанкові та протиартилерійські радари;
    • 200 бронетранспортерів M113;
    • 100 бойових позашляховиків Humvee;
    • обладнання для захисту від хімічних, біологічних та радіаційних атак.
  16. Терміново, Українська влада каже, що горить російський крейсер "Москва" - вдарили ракетами

    Голова Одеської ОВА Максим Марченко підтвердив, що українські військові вдарили по російському крейсеру "Москва".

    "Ракети "Нептун", які стоять на сторожі Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень", - написав Марченко у телеграм-каналі.

    Цю ж інформацію підтвердив радник офісу президента Олексій Арестович. За його словами, "Москва" горить прямо зараз.

    Арестович каже, що на борту перебувають 510 членів екіпажу.

    "Чи два матроси покурили не в тому місці, чи порушили в черговий раз якісь заходи безпеки, ну якось не щастить, - прокоментував цю пожежу радник. - Як Бєлгороду не пощастило, так і "Москві".

    Арестович сказав, що цей той самий корабель, який нецензурною лайкою проганяли українські прикордонники на острові Зміїному.

    ВВС не може оперативно перевірити заяви сторін в умовах війни.

  17. Україна веде перемовини про обмін 169 нацгвардійвців, яких взяли у полон на ЧАЕС

    Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

    "Чорнобиль - це трагічна сторінка нашої історії. Ми, на жаль, маємо констатувати, що там потрапили в полон 169 військовослужбовців Нацгвардії. Сьогодні частина з них, за нашою інформацією, перебуває на території республіки Білорусь, частина - в Росії. Ми були на місці, де їх утримували", - сказав він.

    За словами Монастирського, це було підземелля без світла та можливості нормально спілкуватись. У нацгвардійців забрали всі засобу зв`язку, а потім вивезли.

    "Яка їхня доля, на жаль, сказати не можу. Ведуться перемовини про їхній обмін. Але ми розуміємо, що це буде, можливо, лише після закінчення активної фази бойових дій", - пояснив міністр.

  18. Байден про геноцид, касетні боєприпаси у Краматорську. 49 день війни. Теленовини ВВС

  19. 11 людей на Донеччині отримали поранення через російські обстріли

    Російські війська завдали ракетного удару по населеному пункту Черкаське, поранивши 8 людей. У Великій Новосілці, Багатирі та Комишкуватому по одному раненому, повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

    "Наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі", - додав Кириленко.

  20. "Об`єднались з гідними бійцями": "Азов" і морські піхотинці записали спільне відео

    Командир полку "Азов" та майор 36-ої бригади морської піхоти записали спільне відеозвернення, під час якого прокоментували операцію про своє об`єднання у Маріуполі.

    Про те, що морським піхотинцям, які пішли на "складний і дуже ризикований маневр", вдалось прорватись та з`єднатись з "Азовом" у обложеному місті, повідомив вранці у середу радник Офісу президента Олексій Арестович. За його словами, у результаті прориву "Азов" отримав суттєве підкріплення.

    Крмі того, 36-та бригада "уникла розгрому частинами і отримала додаткові серйозні можливості, фактично дістала другий шанс", пояснив Арестович.

    "Вчора ми об`єднались з гідними бійцями з батальйону морської піхоти, справжніми героями, воїнами, які залишились вірні присязі, українському народу та продовжують разом із нами обороняти місто. Це справжні чоловіки, які вибрали шлях війни", - сказав у зверненні командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко.

    Однак практично одночасно з появою новини від Арестовича про об`єднання із боку Росії пролунала протилежна заява.

    Міноборони Росії заявило, що 1026 українських військовослужбовців 36-ї бригади морської піхоти "добровільно склали зброю та здалися в полон".

    "Не робіть героїв із дезертирів та бійців, які добровільно здалися у полон. Вони вибрали шлях сорому, ні в якому разі їх героїзувати не варто", - сказав на це Денис Прокопенко з "Азова" у зверненні.

    "Наш моральний дух сильний, ми знаємо, що ми робимо, нащо ми тут, і будемо робити все необхідне для успішного завершення нашої бойової задачі", - додав командир 36-ої морської бригади майор Сергій Волина на відео.