Канцлер Австрії Карл Нехаммер розповів в інтерв'ю місцевим ЗМІ про свою зустріч з російським президентом Володимиром Путіним. Вона відбулась 11 квітня, відразу після візиту Негаммера до Києва.
За його словами, очільник Кремля розуміє тяжкий ефект для його країни від західних санкцій, але від війни з Україною відмовитись не може.
"У своїй аргументації Путін повністю перейшов до логіки війни", – вважає Негаммер. - Він усвідомлює, що санкції завдають шкоди Російській Федерації. Він усвідомлює, що війна створює багато страждань і терору. Це було дуже зрозуміло. Але альтернативи його логіці війни немає".
Водночас він бачить потенціал для мирних перемовин між Україною і Росією. "Я не думаю, що всі двері зачинені, але все менше і менше відкритих", - наголосив Негаммер.
Канцлер Австрії заявив, що його країна поки що виступає проти введення ембарго на російську нафту і газ. Це, за його словами, може нашкодити австрійській промисловості і простим громадянам.
На цей час, зазначив канцлер, РФ в повному обсязі виконує свої контракти щодо поставок газу в Австрію.
Питання війни в Україні і мирних перемовин Негаммер планує обговорити найближчим часом з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом