Україна заявляє про кібератаку на об'єкти енергетичної інфраструктури, Гордон Корера, кореспондент ВВС
Українська влада каже, що запобігла спробі вивести з ладу об'єкти енергетичної інфраструктури, які зазнали кібератаки з боку російських хакерів.
За їхніми даними, хакери вперше проникли всередину енергосистем у лютому. Потім вони спробували активувати шкідливе програмне забезпечення, що могло призвести до вимкнення джерел живлення.
Стверджується, що кібератаку здійснило хакерське угруповання Sandworm: воно пов'язане з російським військовим розвідуванням і раніше вже проводило низку операцій (Кремль завжди це заперечував).
У 2015 році ця група здійснила кібератаку на компанії енергетичного сектору в Україні (що призвело до вимкнення електростанцій). Проте влада заявляє, що цього разу хакерам не вдалося здійснити свої плани.
"Sandworm - це суперхижак, здатний на серйозні операції, але і він не бездоганний", - заявив співробітник компанії Mandiant Джон Халтквіст, спеціаліст з кібербезпеки. Україна зазнала серії кібератак напередодні та після початку російського вторгнення і захистилася від них успішніше, ніж передбачали експерти.