Удари по лікарнях стали тактикою війни - ВООЗ
Заклади охорони здоров’я стають мішенню війни, попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я. Організація попередила, що система охорони здоров’я України опинилася "на межі".
ВООЗ підтвердила 43 цілеспрямовані удари по лікарнях і медичних закладах в Україні, а також 46 подібних атак в інших збройних конфліктах – це найвищий рівень нападів на охорону здоров’я, що заборонено міжнародним правом.
Доктор Майк Раян, виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я, каже, що неприпустимі атаки на охорону здоров'я "стають частиною стратегії та тактики війни".
Він заявив: "Система охорони здоров’я в Україні балансує на межі, вона працює надзвичайно добре, але її потрібно підтримувати, її потрібно підстрахувати, їй потрібно дати основні інструменти для порятунку життя".
Доктор Раян каже, що під ударом опиняється "найбільш засадниче право людини", адже ідеться не тільки про руйнування будівель – "ідетьяс про ламання надії".
Крім українських лікарень, ВООЗ підтвердила напади на медичні заклади в Афганістані, Буркіна-Фасо, Демократичній Республіці Конго, Лівії, Нігерії, Палестині, Судані та Сирії.