Росія повідомила Раду Європи про свій вихід із організації.
Після завершення процедури виходу росіяни втратять можливість звертатися до Європейського суду з прав людини.
"У таких умовах наша країна залишатися в Раді Європи не буде. 15 березня генеральному секретареві М.Пейчинович-Бурич вручено повідомлення про вихід Російської Федерації з організації", - йдеться у заяві МЗС Росії, яку цитує Інтерфакс.
Також Росія повідомила про намір денонсувати Європейську конвенцію про права людини.
Про це ВВС повідомили у пресслужбі Ради Європи.
У МЗС Росії наголосили, що "вихід нашої країни з цієї організації не вплине на права та свободи російських громадян".
"У Конституції Російської Федерації встановлено не менші їхні гарантії, ніж у Європейській конвенції з прав людини. Положення основних договірно-правових актів Ради Європи включені до російського законодавства. Продовжиться виконання вже прийнятих постанов Європейського суду з прав людини, якщо вони не суперечать Конституції Російської Федерації ", - йдеться у заяві.
Росія денонсує статут Ради Європи, Європейську конвенцію з прав людини, ще чотири конвенції і, можливо, деякі інші документи, заявив у вівторок віцеспікер Ради Федерації РФ Костянтин Косачов. За його словами, перелік таких угод визначатиметься додатково.
Після виходу Росії з Ради Європи ЄСПЛ буде мати компетенцію розглядати вже подані скарги - таких скарг у суді зібралося близько 15 тисяч.
Росія буде зобов'язана виконати всі прийняті після її виходу з Ради Європи рішення ЄСПЛ. У разі невиконання буде задіяно відповідний механізм комітету міністрів Ради Європи, пояснював правозахисник Павло Чиков.
Раніше з Ради Європи виходила лише одна держава – Греція у 1969 році. Країна так вчинила під час влади "чорних полковників". Але коли режим у країні змінився, Греція повернулася до організації.