Заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач сказав, що для прем’єр-міністрів Польщі, Чехії та Словенії було "ризиковано" відвідувати Київ у час війни, але ця поїздка "була варта ризику - бо ідеться про цінності".
Прем'єр-міністри, а також голова правлячої польської партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський приїхали до Києва потягом на переговори з українським президентом і прем’єр-міністром.
Вони заявили, що представляють Європейський Союз.
Пшидач зазначив, що лідери Польщі, України та країн Балтії прилiтали до Тбілісі у 2008 році на знак підтримки після вторгнення Росії в Грузію.
Польським президентом на той час був покійний брат-близнюк Ярослава Качинського, Лех, і Ярослав супроводжував його в подорожі.
"Тоді ні польському президенту, ні його українському колезі не бракувало сміливості стати на бік країни, на яку напали", – сказав Пшидач польському телебаченню.
Він додав, що ця поїздка "очевидно ризикована" і назвав російське керівництво "варварами".
Але він зауважив, що Польща заздалегідь попередила про візит як владу Білорусі, так і Росії.
"Проте прем’єр-міністри вирішили, що на цей ризик варто йти заради цінностей, заради нашої спільної безпеки та заради солідарності з (українським) народом", – наголосив Пшидач.