"На дверях - різдвяний вінок. Перед очима ти в мокрій куртці". Щоденник пам'яті коханого

Автор фото, instagram.com/gavreallook
- Author, Діана Куришко
- Role, BBC News Україна
- Published
- Час прочитання: 4 хв
"Ми чекали на доставку дзеркала у ванну — остання деталь у ремонті нашої квартири. У тебе була нова робота, яка тобі подобалась, у мене чергові курси "для пошуку себе". Нас чекала відпустка в Португалії, співбесіда на візу в США… За день до війни я розвішувала прання, плакала і просила тільки того, щоб я могла розкладати твої смішні кольорові труси до кінця життя".
Останні місяці інстаграм Наталі Гаврилюк - це зворушливий щоденник пам'яті її коханого Жені. На початку березня він загинув у бою за Ворзель.
У своєму інстаграмі Наталя розповідає смішні історії про желейних жаб у подарунок і про те, як хотіла показати коханому край світу у Португалії. Її щоденник - це теплі спогади про Женю і розповіді про мрії, які вони мали.
У соцмережах з'являються сотні постів, фото та відео про людей, які загинули на війні. Так люди вшановують пам'ять рідних.
"Я казала тобі, що вмру зразу, якщо з тобою щось станеться"
Євгену Петрашу було 27, він працював у сфері IT, мав ластовиння на носі і закочував очі, коли Наталя вмикала "Друзів". Вони були разом сім років, майже одразу відтоді, як познайомились у гуртожитку №20 КПІ.

Автор фото, instagram.com/gavreallook
"Наше знайомство і початоĸ стосунĸів були наче яĸийсь сітĸом. Ми подобались один одному, але рідĸо зустрічались, - розповідає Наталя ВВС News Україна. - Я була у стосунĸах, і ми з Женєю просто мовчĸи дивились один на одного, ĸоли десь бачились".
"Я виносила сусідці мозоĸ розмовами про нього. В яĸийсь момент вона не витримала і створила нам чат, де написала, що ми один одному подобаємось і вийшла з чату. Довелось спілĸуватись і все це розрулювати. Таĸ все і почалось".
З 2015 року Євген був добровольцем в "Азові", служив у Маріуполі. Довгий час їхні стосунки були на відстані. Наталя часто їздила до нього у Маріуполь. Потім він повернувся до Києва.
24 лютого, коли почалося вторгнення, Женя відправив Наталю з Києва, а сам знову пішов на війну.
"Я завжди казала тобі, що вмру зразу, якщо з тобою щось станеться. В якомусь сенсі це так і відбулось, але фізично я все ще живу. Дівчата тут мене годують і дають вітаміни. Віддяч їм якось глобально, ок? Ти казав, що смерть — це просто смерть, ти наче засинаєш назавжди і все. Хочу, щоб в цей раз ти був не правий", - ділиться дівчина в інстаграмі.
"З річницею, котя"
Щоб не збожеволіти від стресу, на початку війни дівчина почала вести щоденник. Спочатку офлайн у записнику.
20 березня у день народження Жені, коли стало відомо про його загибель, Наталя вперше наважилась написати про нього онлайн - про те, як нюхає його парфум і як їй від цього боляче, про їхній останній вечір: "Я рада хоча б тому, що в останній вечір разом я не залипала в тікток як завжди, а ми заснули в обіймах. Ти так часто просив засинати з тобою, а я мала розкіш вибирати грьобаний "час для себе".
Ця стаття містить контент, наданий Instagram. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Instagram i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".
Кінець Instagram допису, 1
Тіло Євгена довго не могли знайти. Ворзель був в окупації. Наталя до останнього сподівлася на диво, "що той найперший пост доведеться видалити, а Женя яĸимось дивом вибереться з оĸупованих територій, побачить це і сĸаже "оце ти дурна, Наташĸа".
Але цього не сталося. У квітні після звільнення Київщини батьки Євгена Петраша змогли дістатись до Ворзеля і забрати сина.
У день похорону Жені Наталя написала йому листа: "Я тобою пишаюсь і вдячна за все. Але для мене ти більше, ніж Юджин, ти — весь мій світ, який сьогодні закрили у труні".
Ця стаття містить контент, наданий Instagram. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Instagram i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".
Кінець Instagram допису, 2
Вона щемко та іронічно пише про плани, які вони мали, і про дурниці, які робили разом.
"Пам'ятаєш, торік у мене не було вихідного, бо була моя черга "чергувати" на роботі? А якби я знала, що це останнє твоє свято, яке ми проведемо разом?"
"Але ж вечір був таким хорошим. Я затягнула тебе на "побачення" в Японський Привіт, ми їли все підряд і пили саке. Ти так любив все японське, я завжди вважала це дуже милим твоїм захопленням… Було так холодно, безлюдно, а ми йшли нічним Києвом пішки до трамваю, з коктейлями на виніс. Я не пам'ятаю все до деталей. Хто ж знав, що треба було закарбовувати все, бо потім тільки цими спогадами я і буду жити?".
Ця стаття містить контент, наданий Instagram. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Instagram i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть "Прийняти та продовжити".
Кінець Instagram допису, 3
"З річницею, котя. Зі мною ти завжди живий, просто тепер будеш молодший за мене", - написала Наталя на сьому річницю їхніх відносин.
В її постах багато болю, багато зізнань в коханні і багато жалю, що "люблю" треба було говорити ще більше.
"Я подарувала тобі коробку желейних жаб"
Влітку дівчина щемко розповіла, як вперше повернулася додому в порожню квартиру, де кожна дрібничка нагадувала про Женю:
"На дверях різдвяний вінок. Перед очима ти в мокрій куртці, прийшов пізно, приніс цей вінок мені "на Миколая". Велика ялинка ніяк не вписувалась в передноворічний бюджет, я перенесла покупку на наступний рік, ха. Натомість я подарувала тобі велику коробку желейних жаб. Який же крінж!"
"Ну добре, жаби ми хоч з'їли. А що робити з навушниками, які я подарувала на Новий рік? Вони лежать на полиці і кричать на мене, вони знають всі мої "ти робила недостатньо". Вони нагадують мені яка я була неуважна".

Автор фото, instagram.com/gavreallook
За словами Наталі, пости в інстаграмі - це її спосіб говорити про Женю, зберігати пам'ять про нього.
"Це наче дурничĸа, просто пости в соцмережі, в яĸій Женя навіть ніĸоли не був аĸтивним і давно видалив свій аĸаунт. Але ĸожен раз, коли хтось пише, що мої історії їх зворушують, я розумію, що це важливо. Тому, що описати всі свої почуття до Жені і те, яĸою неймовірною людиною він був, я можу тільĸи таĸим способом, ĸоли це залишає слід, торĸається серця", - розповідає Наталя.
Дівчина говорить, що рада, що тоді у березні змогла вперше написати про Женю. Тоді стільĸи людей прочитало їхню історію кохання.
Зараз вона живе у Нью-Йорку, в який вони так хотіли поїхати разом.






























