Удар по Епіцентру у Харкові: кількість загиблих стрімко зросла, десятки поранених

Автор фото, Харківська ОВА
Вдень, 25 травня, російська армія знову обстріляла Харків. Влучили у будівельний гіпермаркет Епіцентр.
Наразі відомо про щонайменше 16 загиблих, заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Поранено понад 40 людей, з них двоє - у важкому стані, одна людина в опіковій реанімації. 13-річна дитина прооперована.
Серед загиблих є працівники гіпермаркету, відвідувачі - 12-річна дівчинка та її мати.
Ідентифікували вже 10 людей, вісім з яких - за допомогою ДНК-тестів.
Вісім людей вважаються зниклими безвісти.
За даними представників Епіцентру, всередині перебувало близько 200 відвідувачів.

Автор фото, Харківська ОВА

Автор фото, Reuters

Автор фото, Харківська ОВА
Снаряд влучив у приміщення з лакофарбовими виробами, внаслідок чого вогонь зайнявся одразу, повідомив начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко, якого цитує Суспільне.
Там було справжнє пекло, описувала те, що відбувається в Епіцентрі, мешканка Харкова Анна Гін. Вона бачила величезну пожежу з вікна свого будинку.
"Субота, там була купа людей…Горить п'ятнадцять тисяч квадратних метрів…Над містом пливе густий чорний дим…Фото ще публікувати не можна. Але повірте на слово, я все бачу з вікна", - пише у фейсбук Анна Гін.

Автор фото, Харківська ОВА
Росіяни використовували для ударів по Епіцентру авіаційні снаряди УМПБ Д-30, повідомив речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко.
Ще один удар в суботу ввечері прийшовся по Центральному парку Харкова.
Постраждали 25 людей. Пошкоджено 7 багатоповерхівок, лікарню, магазин, будівля науково -дослідного інституту, машини.
Читайте:
У Міноборони РФ не коментували удари по Харкову. При цьому російська державна агенція ТАРС з посиланням на силовиків пише, що в Харкові "знищено військовий склад ЗСУ, розміщений у торговому центрі".

Автор фото, офіс президента
Зеленський: дайте нам ППО, врятуйте людей
"Удар по місту, по очевидному цивільному обʼєкту: по торговельному центру, будівельному гіпермаркету. Субота, день. Один з найбільших центрів – всередині було багато працівників та відвідувачів", - прокоментував обстріл президент України Володимир Зеленський. Він опублікував відео звернення.
Зеленський назвав удар "черговим проявом російського божевілля", бо "тільки такі божевільні, як Путін, здатні вбивати й тероризувати людей так підло".

Автор фото, Reuters
Президент, коментуючи обстріл, вкотре закликав партнерів захистити небо України.
"Якби Україна мала достатньо засобів ППО та сучасної бойової авіації, такі російські удари стали б просто неможливими…нам потрібне значне посилення протиповітряної оборони і достатньо можливостей знищувати російських терористів. Щодня ми закликаємо світ: дайте нам ППО, врятуйте людей", - заявив він.
Міста і села Харківщини, як і сам Харків, нещадно бомбардують протягом багатьох місяців. Останні тижні такі удари ще інтенсивнішими. Вовчанськ перетворили на руїни. Майже щодня гинуть цивільні у Харкові.
Кілька днів тому обстріляли видавництво. Там загинули семеро людей, 20 були поранені. Згоріли тисячі книжок.































