Зеленський про "ядерні" погрози Путіна: одне діло бути вбивцею, інше - самогубцем

Зеленський

Автор фото, Getty Images

Published

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія блефує, коли погрожує ядерною війною. Про це він заявив у письмовому інтерв'ю німецькій газеті Die Zeit.

Журналіст нагадав Зеленському, як минулого тижня російський президент Володимир Путін почав погрожувати ядерною війною, якщо Захід втрутиться в нинішню війну Росії та України.

"Думаю, що це блеф", - відповів Зеленський на питання, ми можливий такий сценарій.

"Одне діло - бути вбивцею. Інше діло - бути самогубцем. Будь-яке застосування ядерної зброї означатиме кінець не тільки для людини, яка її застосує. Але і для всього, що в принципі може бути дорогим в житті для цієї людини", - сказав український президент.

У 1994 році Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, підписавши Будапештський меморандум, згідно з яким Росія, Велика Британія та США гарантували їй суверенітет, нагадала газета Die Zeit, запитавши Зеленського, чи не вважає він підписання цієї угоди історичною помилкою.

"Це було помилкою для підписантів - порушити умови Будапештського меморандуму", - відповів Зеленський.

На його думку, якби цей меморандум справді працював, країнам, які хочуть ядерну зброю, побоюючись, що сусіди відберуть у них територію, можна було б надати гарантії безпеки.

Однак агресія Росії проти України, каже президент, дала чіткий сигнал усьому світу, що такі гарантії не працюють, навіть якщо їх підписують найсильніші політичні гравці.

"Хто тепер у світі буде сподіватись на силу договорів, якщо боїться за своє існування? Тому відчутно покарати Росію за це вторгнення в Україну і домогтися звільнення нашої території - це, насправді, відновити силу міжнародного права. Захід здатний це зробити", - заявив Зеленський.

Український президент також вважає, що Путін може націлюватись на інші країни - Молдову, Грузію, країни Балтії тощо.

"Насправді, вони хочуть пошматувати Європу так само, як і Україну. Вони вже анонсують це, - сказав він. - Впевнений, що є загроза і для Польщі. Насправді, весь континент у небезпеці, поки Росія має можливість нападати на іншу державу".

Україна та Зеленський

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Колаж із Зеленським на вулицях Барселони

На думку Зеленського, якщо Росія захопить Україну, то, судячи з атак на дитячі садочки та житлові будинки, ця країна може просто знищити український народ. Але президент націлений боротись.

"Україна і світ разом мають силу, щоб відбити це підле вторгнення", - додав Зеленський.

Він зазначив, що залишається в Україні, так само як і його родина. Та нагадав газеті про свої вимоги до Заходу: якщо не закрити небо, то надати українським військовим бойову авіацію та засоби протиракетної оборони, а також закликав ще більше посилювати санкції проти Росії.

На думку Зеленського, Путін "вкрай рідко спілкується з чесними людьми", раз каже, що захистить населення так званих "ДНР" та "ЛНР" від так званого "геноциду", а Україну нібито звільнить від нацистів, враховуючи те, що і сам український президент має єврейське коріння.

На питання, чому Зеленський вважає себе ворогом №1 для Путіна, президент відповів, що так у Кремлі сприймають реальність. "Вони не бачать народ, коли дивляться на державу", - сказав він.

"Вони бачать главу держави, бачать політиків, бачать економічних магнатів. Вони сподіваються, що зможуть усіх купити або залякати, а от про мене точно знають - не вийде", - додав Зеленський.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!