Брехлива фіктивна здача в полон російських військових на Луганщині, яка потрапила на відеозапис, є воєнним злочином. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
"З окремих шматків відео про інцидент з російськими військовими на Луганщині
можна зробити висновок, що, скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни вчинили воєнний злочин — відкрили вогонь на ураження військових Збройних сил України", - зазначив він.
На думку Лубінця, цю групу російських військовослужбовців не можна вважати військовополоненим, бо вони "ведуть бій і вчиняють віроломство", а вогонь у відповідь з боку обстріляних українських військових не є воєнним злочином.
"Навпаки, ті, хто хочуть скористатися захистом міжнародного права для вбивства — повинні бути покараними", - вважає Лубінець.
Він відзначив, що Росія роздмухує увагу світової спільноти до відеозапису на тлі звільнення Херсону і викриття тисяч нових фактів воєнних злочинів Кремля.
-
Що відомо про "відео з розстрілом російських військовополонених в Україні"
-
"Відео з розстрілом російських військовополонених". Як відреагувала Україна
Раніше міністерство оборони Росії звинуватило українських військових у розстрілі російських солдатів, які здалися в полон. Звинувачення висунули на основі опублікованого в телеграм-каналах відеозапису. Його справжність поки що не підтверджена.
Інцидент, який потрапив на відео, стався у суботу 12 листопада або раніше, у селищі Макіївка на лінії фронту на Луганщині.
Відеозаписи, на яких, як стверджується, українські солдати в Макіївці на Луганщині нібито розстрілюють російських військових (сам момент розстрілу на відео не знято), викликали бурхливу реакцію російської влади.
Крім міноборони, яке назвало те, що відбулося, "кривавою розправою", звинувачення на адресу українських військових висунули також міністерство закордонних справ, Рада з прав людини при президенті РФ, російська уповноважена з прав людини і Слідчий комітет. Вони заявили, що звернулися до багатьох міжнародних організацій з вимогою розслідувати "розстріл полонених".
Радник офісу президента України Олексій Арестович першим з представників української влади прокоментував відео, на якому видно, як російські військові здаються в полон, але потім один з них відкриває вогонь. Після цього на відео видно вже вбитих російських військових.
Ситуацію з відео він пояснив в інтерв'ю Марку Фейгіну.
Росія одразу звинуватила українських військових у страті військовополонених. Проте Олексій Арестович звертає особливу увагу на те, що один з росіян почав стріляти. Чим і призвів до загибелі російських військових.
Окрім того, Арестович повідомив, що в Україні триває службове розслідування цієї ситуації.