Україна, ймовірно, житиме в умовах регулярних відключень
електроенергії щонайменше до кінця березня, сказав гендиректор електропостачальної
компанії YASNO Сергій Коваленко.
"Сьогодні знову маємо різні відключення: починали з
стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від Укренерго і
відключаємось й екстрено", - написав він у фейсбуці.
За його словами, попри погану погоду, енергетики намагаються
чимшвидше завершити відновлення інфраструктури до ще більших холодів.
"І хоча зараз відключень стало менше, я хочу, щоб всі
розуміли: швидше за все жити у режимі відключень українцям доведеться
щонайменше до кінця березня", - пояснює Коваленко.
Він описав кілька сценаріїв, чого варто очікувати далі. Якщо
нових атак на енергомережу не буде, то відключення будуть скрізь, але менш
тривалими.
Але прогнозувати цю ситуацію, каже Коваленко, можна
по-різному.
"Приміром, позитивний (прогноз - Ред.): нових атак не
відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком
імовірно, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від
відключень взагалі", - пояснює він.
Якщо мережу сильно пошкодять нові атаки росіян, то світло виключатимуть не лише погодинно, але і екстрено. За таких умова світла може не
бути "дуже тривалий час", говорить Коваленко.
На його думку, варто бути готовими до різних варіантів, у
тому числі до найгірших.
"Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте
варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це
зробити, аніж потім бідкатися і звинувачувати когось. Тим більше, всі ми
знаємо, хто винен насправді", - підсумовує він.