Мер Мелітополя каже, що росіяни поки що не відступають із Запорізького напрямку
Росіяни поки що не відступають з окупованих населених пунктів Запорізької області, їхня кількість навіть збільшилась у Мелітопольському районі, заявив мер Мелітополя Іван Федоров після того, як у генштабі ЗСУ повідомили про початок відведення окремих підрозділів російських військ в області.
"Щоб вони відходили з якогось населеного пункту, з Запорізького напрямку - сьогодні про це говорити зарано", - сказав він на брифінгу в медіацентрі "Україна-Укрінформ".
За його словами, російських військових у районі навпаки більшає, а декілька годин тому Мелітополь був повністю заблокований ними, а на центральних вулицях поставили блокпости та обшукували машини.
"Також місто заблоковане зараз на в’їзд та на виїзд. Зранку в місто не пускали навіть маршрутні таксі", - розповів Федоров.
Крім того, росіяни продовжують використовувати полонених для риття траншей, щоб будувати лінію оборони навколо Мелітополя, говорить мер.
Натомість генштаб ЗСУ каже, що, за їхньою інформацією, російські війська відводять окремі підрозділи та готують до евакуації персонал окупаційних адміністрацій окупованих населених пунктів Запорізької області.
Зокрема, за даними генштабу, підрозділи виїхали з Михайлівки, Пологів та Інженерного, а у селі Бурчак ведеться перепис для так званої добровільної евакуації населення.
Крім того, генштаб повідомляє про вдалі дії українських військ на Запорізькому напрямку, зокрема вогневе ураження місць зосередження живої сили росіян в Мирному, Токмаці, Інженерному, Пологах, Ясному та Кінських Роздорах.
Американські аналітики з Інституту дослідження війни (ISW) не мають підтверджень повідомленням про відведення Росією військ, але припускають, що росіяни можуть виходити, тому що не можуть захистити ці місця.
Вихід військ з Пологів, якщо він дійсно відбувається, особливо примітний, вважають експерти, оскільки цей населений пункт розташований на перетині декількох доріг і обороняти Токмак без контролю над цією розвилкою було би значно складніше.