Через два тижні після звільнення у Херсоні починає з'являтися світло. Росіяни практично знищили енергетичну інфраструктуру міста, але ситуація
покращується, каже керівник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.
За його словами, вранці в неділю світло мали 5% мешканців, а
вже під вечір - 17%. Газ поки що подали до двох населених пунктів Херсонського
району - Ульяновки та Федорівки, це 385 абонентів, пише у своєму телеграмі губернатор.
На Херсонщину продовжують їхати фури з гуманітаркою від різних
областей.
Вже у суботу в Херсонській обласній лікарні провели першу після
звільнення успішну операцію на серці, розповідав Янушевич.
"Лікар-кардіолог
з Одеси, що прибув на поміч херсонським медикам, провів успішне стентування
коронарних судин 71-річному пацієнтові", - каже губернатор.
За його словами, всі корпуси лікарні зараз із електроживленням,
а для пацієнтів облаштували три бомбосховища з ліжками та системою вентиляції.
Поки що у місті не працює аптеки, каже Янушевич, а тому в
деяких можна отримати ліки безплатно.
Попри те, що життя у Херсоні налагоджується, з лівого - все
ще окупованого - берега області росіяни щодня обстрілюють місто.
Фотограф Мстислав Чернов, який знімав у
Маріуполі, написав у фейсбуці, що Херсон все більше і більше нагадує йому Маріуполь.
"Тіла на вулицях, зруйновані будинки, холод,
відсутність води та світла, берег Дніпра прострілюється снайперами, сім'ї
розділені зруйнованими мостами, тисячі евакуюються", - написав він та
опублікував декілька фото, де видно вбитих людей на дорогах та в машинах.
"І все-таки, незважаючи на все, люди сповнені надій на
майбутнє. Світло та вода поступово повертаються. Лікарні отримують медикаменти,
супермаркети - українські продукти, які заміняють на полицях російські", -
розповідає фотограф.
Раніше українська влада попереджала, що повертатися в Херсон зарано. А для тих, хто хоче звідти виїхати зараз, нагадує губернатор, з міста
о 18 годині щодня вирушає евакуаційний поїзд до Хмельницького. Там херсонців
безплатно селять в дитсадках, школах, гуртожитках або пустих будинках в
селах поблизу.
Схоже на те, що охочих виїхати багато.
"Щоб
зареєструватися на посадку, треба приїхати на вокзал за 3-4 години до
відправлення поїзда", - попереджає Ярослав Янушевич.