Росія направила до Ради Безпеки ООН листа, в якому детально розповідається про "провокації", які нібито готує українська сторона на Запорізькій АЕС.
Росія та Україна звинуватили одна одну у підготовці операції "під чужим прапором": інсценування катастрофи, відповідальність за яку можна було б покласти на супротивника.
Представництво Росії в ООН стверджує, що українці хочуть спровокувати "те, що вони вважають незначною аварією" - витік радіації, внаслідок якого Росію можна буде звинуватити у "ядерному тероризмі".
У листі стверджується, що попри численні свідчення співробітників атомної станції (і навіть зняті там відеокадри), російські війська не зберігають на території АЕС жодних озброєнь.
Там також вкотре повторюється російська позиція про те, що ЗАЕС обстрілюють українські війська.
Україна звинувачує в обстрілі ЗАЕС російську армію - росіяни роблять це з метою перекласти відповідальність на ЗСУ, відзначає українська влада.
Сьогодні BBC вдалося підтвердити автентичність відеозаписів, на яких помітна російська військова техніка всередині Запорізької АЕС.
Головне управління розвідки МіноборониУкраїни, а згодом ДП "Енергоатом" повідомили, що Росія, ймовірно, готує велику провокацію на Запорізькій атомній електростанції.
У цей день, за їхніми даними, росіяни заявили керівництву ЗАЕС, що вони обмежують доступ персоналу до станції. На майданчик пропускають лише оперативний персонал, який забезпечує функціонування енергоблоків.
"Є інформація, що російські окупаційні сили найближчим часом планують зупинити працюючі енергоблоки та відключити їх від ліній зв'язку видачі потужності в українську енергосистему", - повідомляє "Енергоатом".
За інформацією розвідки, 18 серпня ввечері до Енергодару прибули російські ЗМІ, які провели нараду разом з представниками ФСБ.
А після півночі Україна зафіксувала обстріли з боку Росії у напрямку навчально-тренувального центру (НТЦ) станції.
"Точно зафіксовано, що ці обстріли здійснювалися з двох місць - автовокзалу та скидного каналу: у першому випадку - 1,5 секунди і удар, а в другому - удар лунав через три секунди", - йдеться в повідомленні.
"Зрозуміло, що окупанти роблять це для створення "яскравої" картинки у пропагандистських ЗМІ, щоб звинуватити ЗСУ в цих обстрілах. Вчергове закликаємо міжнародне співтовариство якомога швидше вжити всіх необхідних заходів для деокупації Запорізької АЕС", - підкреслює "Енергоатом".