Бойові дії в Україні набули ритму, який нагадує окопну війну під час Першої світової, каже військовий аналітик Джастін Крамп, виконавчий директор консалтингової компанії з питань безпеки Sibylline.
У коментарі BBC він зазначив, що конфлікт вийшов на "мікрорівень" - тепер Росії "дуже щастить, якщо вдається захопити поле за 24 години". Так відбувається тому, що армія, що обороняється, на даний момент має перевагу в будь-якій битві.
В одних випадках це допомагає українцям утримувати свою територію; в інших - грає на руку російським військам, які окупували захоплені ними міста.
Крамп, колишній військовослужбовець британської армії, каже, що Росія, схоже, має невелику ініціативу, і її війська поступово просуваються уперед.
Москва захоче захопити Сєвєродонецьк, а потім і решту Донбасу, щоб оголосити "хоч якусь перемогу".
Аналітик очікує, що потім Кремль може зосередитися на Запоріжжі, зробити нову спробу наступу на Харків і спробувати захопити Одесу на південному узбережжі.
Крамп каже, що російська манера ведення війни на виснаження працювала, але в тому, як розвиватимуться події далі, "немає нічого невідворотного".
"Росія повинна мати можливість продовжувати сплачувати за рахунками", - каже він, маючи на увазі витрати на ведення війни, а також людські жертви.
Росія також продемонструвала, що через погану тактику та інші недоліки вона може успішно атакувати лише на одному напрямку одночасно, стверджує Крамп.
Що стосується України, то поставки високоякісної зброї з західних країн – наприклад, ракетних установок, нещодавно обіцяних США та Британією, - не стануть "ідеальним вирішенням усіх проблем", каже Крамп.
За його словами, також залишається питання, як довго західні країни підтримуватимуть Україну.
Але Росія "не може залишити лінію фронту там, де вона є", додає він, припускаючи, що Україна не відмовиться від територій, які зараз перебувають у руках її ворога.
Таким чином, існує ймовірність "у кращому випадку замороженого конфлікту".