Ситуація з українським зерном не має жодного відношення до продовольчої кризи, але ЄС малює з неї "катастрофу світового масштабу", цитує "Інтерфакс" міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.
Лавров зустрівся у Туреччині зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу – повідомляється, що вони обговорювали відкриття продовольчого коридору у Чорному морі для експорту сільськогосподарської продукції з України.
На пресконференції за підсумками переговорів Лавров сказав, що за даними турецької сторони, Україна готова або розмінувати свої води, або забезпечити прохід суден для вивезення зерна.
За його словами, російські військові перебувають у контакті з турецькими колегами, обговорюючи деталі ініціатив із вивезення зерна.
"З нашого боку будь-яких перешкод, щоб цю проблему - проблемку, насправді вона маленька - ніколи не було, якщо дозріла київська влада, ми будемо тільки раді співпрацювати", - сказав Лавров.
"Ми готові проводити та забезпечувати безпеку суден, які залишають українські порти та йдуть до проток, готові робити це у співпраці з турецькими нашими колегами. Головна проблема була (...) у відмові України від розмінування портів", - цитує Лаврова "Інтерфакс".
При цьому один з журналістів поставив Лаврову жорстке питання, що ще з вкраденого в Україні, окрім зерна, Росії вдається продати.
Раніше голова МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що Росія може скористатись розмінуванням портів для захоплення Одеси.
У понеділок Володимир Зеленський казав, що відкрити порти можна тільки тоді, коли Україна матиме зброю від Заходу для відбиття можливої атаки на них Росії.
Україна забезпечує 42% соняшникової олії, що продається на світовому ринку, 16% кукурудзи та 9% пшениці.
Західні країни звинуватили Росію у створенні загрози глобального голоду через блокаду українських портів у Чорному морі. Росія заявляє, що не перешкоджає експорту українського зерна, і звинувачує в ситуації, що склалася, з продовольчою безпекою західні санкції.
ТАСС повідомляє, посилаючись на самопроголошену владу окупованих районів півдня України, що відвантаження зерна з окупованого Росією чорноморського порту Бердянськ відновиться цього тижня після завершення робіт із знешкодження мін.