8-9 травня на Миколаївщині не планується традиційних масових заходів з приводу Днів пам’яті
та примирення, перемоги над нацизмом. Про це
повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністраціїї Віталій Кім.
В попередні роки в обласному центрі ці дати під
керівництвом обласної та міської влади відзначали біля вічного вогню та
монументу героям-ольшанцям. Цей пам’ятник – підрозділу десантників, які у 1944
році висадились в окупованому німецькими загарбниками Миколаєві. З цієї
військової операції почалось визволення області.
В той же час Кім повідомив, що розширювати дію
комендантської години в області 8-9 травня не будуть.
"Так, не розширюватимемо. Погода хороша,
люди їдуть на дачі, на природу, ми не можемо їм заборонити виїжджати, нехай
їдуть, за містом більш-менш безпечно, там де ліс, дачі. Тому збільшувати
комендантську годину ми не будемо", – сказав Кім.
В той же час очільник ОВА вважає, що попри скрутний
військовий час, в області, наскільки це можливо, треба надати змогу працювати
курортному бізнесу.
В адміністрації не очікують на
приріст туристів, а навпаки прогнозують зменшення відвідуваності приблизно на
40 відсотків.
"Ми допомагатимемо бізнесу, щоб
цей сезон був хоча б у якомусь прояві. Ті бази відпочинку, котрі
мають закриті території, де є басейни, можуть працювати. Будуть задіяні додаткові заходи безпеки,
консультуватимемося із військовими. Але курортний сезон у тому чи іншому
вигляді буде", - зазначив Кім.
Голова ОВА не уточнив, в яких
саме районах області планується відкриття баз відпочинку. Навряд чи це
стосується найбільш відомих на чорноморському узбережжі курортних зон у Коблевому,
Рибаківці та Очакові. Адже ця територія зараз дуже небезпечна та періодично перебуває
під обстрілами російських військ.