Російські військові
влаштували святкування 9 травня у захоплених українських містах.
У зруйнованому вщент
Маріуполі, де за приблизними оцінками мерії міста загинули понад 20 тисяч людей, у декількох
місцях запалили "вічний вогонь" привезений з Москви.
По місту пронесли
величезну георгієвську стрічку. Російська влада заявляє, що в акціях взяли
участь місцеві жителі та ветерани Другої світової.
Радник мера міста Петро
Андрющенко заявляє, що у Маріуполь на урочистості привезли росіян.
Доступ до міста, де на території заводу "Азовсталь" тримають оборону українські військові, контролює російська влада.
В окупованому Херсоні російські
представники теж організували заходи. Вулицям міста, де, за повідомленнями
влаштовують облави на проукраїнських активістів, пройшов так званий "Бессмертный
полк". У Росії це популярний захід, коли переодягнуті
люди несуть фото загиблих у роки Другої світової.
Державна російська агенція "ТАСС" повідомляє про кілька тисяч людей, які взяли участь у "святкових
заходах" у Херсоні. Про те, що російська влада дуже наполегливо переконує місцевих мешканців вийти на мітинг 9 травня, розганяючи при цьому проукраїнські мітинги, минулого тижня повідомив мер міста Ігор Колихаєв.
В анексованому Росією Криму
на акції "Бессмертный полк" несли портрети не лише ветеранів Другої
світової, але і російських солдат, які
загинули у війні Росії проти України. Схожі тенденції були і в Москві.
"Красною площею
в Москві пройшли учасники війни, які приїхали з України. Схоже, що російська
влада намагається переплести святкування Дня Перемоги у Другій світовій війні з
вшануванням тих, хто зараз воює в Україні", - говорить кореспондентка ВВС
Ольга Івшина.