В Енергодарі, Бердянську та Мелітополі росіяни намагаються примусити освітян
розпочинати з 1 квітня навчання російською мовою.
Про це в ефірі телемарафону розповів голова Запорізької ОВА Олександр
Старух.
"Зараз пішли по вчителях, не тільки в Енергодарі, а і в Бердянську
та Мелітополі. Примушують їх розпочинати навчальний процес з 1 квітня
російською мовою", - заявив Старух.
Він розпорядився, щоб у районах, які тимчасово
непідконтрольні Україні, на місяць продовжили канікули - до 1 травня.
Ексміністерки освіти Лілія Гриневич та Ганна Новосад також повідомляли про
тиск та погрози освітянам на територіях, які контролює російська армія.
За словами Гриневич, у Мелітополі їздили по будинках директорів шкіл,
вимагаючи від них негайно вийти на роботу.
Після цього 18 директорів закладів освіти Мелітополя написали свої заяви
на звільнення.
За словами Ганни Новосад, педагогам на окупованих росіянами територіях треба чітко сказати, що вони будуть отримувати зарплату незалежно від того, здійснюють вони
освітній процес чи ні.
"Якщо вони можуть/схочуть звільнитись і не здійснювати примусове викладання
в окупованих школах їм варто запропонувати альтернативу безпечного
працевлаштування та отримання заробітку", - заявила ексміністерка Новосад.