Люди ховаються в київському метро
Кияни приходять в метро, щоб сховатися від обстрілів.
Вони беруть з собою теплий одяг, речі першої необхідності та навіть хатніх тварин.
You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Росія восьмий день обстрілює і знищує ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. Українські військові повідомляють, що відбивають атаки.
Кияни приходять в метро, щоб сховатися від обстрілів.
Вони беруть з собою теплий одяг, речі першої необхідності та навіть хатніх тварин.
Цивільні:
22 людини – Одеська область, село Липецьке
7 людей – Бровари, Київська область, військова частина, 17 поранені
4 людей – лікарня у Вугледарі Донецької області, влучив російський снаряд, 10 поранених, з них 6 медиків.
13 людей, з них двоє дітей – Херсонська область.
Військові:
5 військових - між біля Трипілля, Київська область, впав військовий літак.
9 військовослужбовців – Херсонська область.
Розповідь людей, які опинились під російською окупацією у Сумах та передмісті.
"Виглядає, що місто під частковим або повним контролем російських військ. Цивільні сидять по домівках, по вулицях ходять люди з автоматами, почали підривати те, що можуть (горить артучилище).
Мобільний зв'язок не вимкнений. Росіяни займають мости і дороги у передмістях. Люди за великої необхідності можуть ходити повз ці блокпости з БТРів".
Україна закликає відключити Росію від SWIFT
Відключіть Росію від SWIFT, - вимагає в твіттері міністр закордонних справ України.
Він вимагає зробити це негайно.
"Російські окупанти, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здаються в полон", - написав у фейсбук головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
За його словами, під Черніговом здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади.
"Старшина Буйнічев Костянтин Сергійович. 74-а мотострілкова бригада, Кемеровська обл. Навчання були в Єльні, вчора дізналися про наступ на Україну, думали, що повертатимуться додому. "Этого никто не думал, что мы едем убивать. Воевать мы не собирались, мы собирали информацию", - розповів Залужний і опублікував фото.
Перші оптимістичні заяви - атаки Росії поступово зупиняються. Чи вдасться їх зупинити?
Сумська ОДА з посиланням на власні джерела повідомила, що російська військова техніка зайшла в Суми. Окупаційні війська контролюють трасу Київ−Москва від кордону з РФ і до Чернігівської області, до Батурина, додали в ОДА.
Також ідуть бої біля Охтирки, Конотопу та Сум.
Усі державні структури Генічеського району перейшли під контроль російських військових, повідомила Херсонська обласна державна адміністрація.
За повідомленням, техніка стоїть в самому місті Генічеськ, на околицях блокпости з російськими військами, проводять перевірку виїжджаючих на приналежність до ЗСУ. Стрілянина та активні бойові дії відсутні.
Мер Генічеська Олександр Тулупов розповів Укрінформ, що усе оточили, міській владі сказали, що вони мають забезпечувати життєдіяльність міста.
Також російська військова техніка стоїть в місті Нова Каховка. Каховська ГЕС та переправи через Північнокримський канал захоплені.
Російські військові також контролюють Олешки. Вони авіацією знищили військові об’єкти і контролюють переправу через Дніпро.
Повідомляється про 13 загиблих, серед них двоє дітей. Також загинули 9 військовослужбовців.
Представник російської церкви в Україні звинуватив Путіна у гріху Каїна. Він підтримав українську армію у війні з Росією.
Подробиці тут - Різка заява Онуфрія
Майже 50 країн вже звинуватили Росію у вчиненні прямої військової агресії - Кулеба.
"Ця кількість буде зростати", - повідомив голова МЗС у Facebook
Він попередив, що ніхто не буде воювати за українців, але допомагати будуть. "Ми продовжуємо вибивати три речі – зброя, санкція, гуманітарна допомога. Але потрібно тримати фронт, боротися".
Кулеба додав, що має десятки дзвінків і іноді мусить перебивати своїх колег і казати, що зараз Україна потребує не співчуття, а набагато більшого.
Оголошення війни всій Європі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що російські військові проникли в Чорнобильську зону відчуження.
Росія розпочала в Україні "конкретну повномасштабну війну", заявив радник голови офісу президента України Михайло ПодолякЗа його словами, російські війська атакують не лише військову інфраструктуру, але й цивільну. Він повідомив про обстріли житлових районів Маріуполя, а також удари реактивних залпових систем по лікарні у Вугледарі."Видно, що російська спецоперація – вона вже не виглядає так, як була задумана, не було шокового удару, і вже йдуть позиційні бої по всій країні", - повідомив Подоляк.Він додав, що з території Білорусі до України зайшли не тільки війська РФ, але також завдали ракетних ударів."Це має бути зафіксовано, це юридичні докази потужної, великої війни за допомогою Республіки Білорусь", - додав він.Також, за словами Подоляка, кілька ДРГ Росії "хотіли вчинити теракт" на Чорнобильській атомній електростанції.
"Я не маю жодних планів та інформації, що в’їзд у наше місто обмежений", - заявив мер Києва Віталій Кличко.
Але в деяких місцях дороги будуть перекриті плитами, щоб зупинити танки, техінку.
Укрзалізниця евакуювала понад 7 тисяч людей переважно зі сходу України. Зокрема 2,5 тисячі людей евакуйовано з Лисичанська, 1, 7 тис. з Маріуполя, 1, 9 тис. з Костянтинівки. Також потягами евакуювали людей з Попасної, Бахмута, Лисичанська, Авдіївки, Покровська.
Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевич повідомив у твіттері, що Латвія припиняє видачу віз росіянам та відкликає посла з Росії для консультацій.
Раніше аналогічну заяву зробив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що у Києві буде комендантська година. Втім він не розкрив подробиць, про які години йдеться.
"У місті Києві ситуація контрольована. Є вирогідність роботи терристичних груп. У мене прохання менше виходити на вулиці", - заявив Кличко.
Важлива інформація щодо російського вторгнення від МВС!
"Війська окупантів із території Білорусі увійшли до Зони Чорнобильської АЕС. Нацгвардійці, що охороняють сховище небезпечних радіоактивних відходів, чинять запеклий опір.
Якщо внаслідок ударів артилерії окупантів буде зруйновано сховище ядерних відходів, то радіоактивний пил може накрити території України, Білорусі та країн ЄС!"
"У Києві страшно, але Київ продовжує жити. Тут час від чути сирени, на дорогах - пробки, але магазини працюють.
Зазвичай у нас черги до "Нової пошти". Зараз у відділенні - нікого, а черга стоїть біля сусідньої аптеки, а ще до банкоматів.
У метро пропускають безкоштовно, хоча, кілька станцій працюють лише як укриття. Там потяги поки не курсують.
Бабусі біля метро і далі продають варення та гарбузи в шматочках, на дитячому майданчику у парку граються діти, люди гуляють з собаками. А хтось швидко несе додому великі пакунки води і продуктів. Люди збираються у невеликі групи біля будинків і радяться, що робити.
"Треба триматися. Як можна інакше? Хто його просив нас так "звільняти"?" - каже продавчиня у магазині, поки я купую молоко. Я дякую їй і йду купувати хліб до грузинської пекарні. Вона працює, хліб печеться.
Ми обдзвонюємо рідних і друзів, ми на зв’язку з колегами і весь час перевіряємо інфомрацію про бої. Ми боїмося, але дуже віримо, що це скоро закінчиться".
Діана Куришко
ВВС News Україна
В районі Глухова військові застосували ПТРК Javelin та знешкодили 15 російських танків Т-72, повідомила радник командувача Сухопутних військ Альона Шевцова.
Державна прикордонна служба повідомляє - ситуація в пунктах пропуску на західному кордоні залишається стабільною, але рух через пункти пропуску більш інтенсивний.
"Зауважимо, що наразі жодних обмежень щодо виїзду громадян України за кордон, за винятком визначених законодавством випадків, немає. Пропускні операції здійснюються ритмічно", - йдеться в повідомленні.
Конфліктів не було, але часом виникають технічні затримки у роботі баз даних ДПСУ, митниці, а також на суміжній стороні.