Укрзалізниця запевнила, що центральний залізничний вокзал Києва залишається під контролем України. Там перебувають поліцейські.
Потяги курсують за графіком, але з затримками.
Коли оголошують повітряну тривогу, присутніх просять спуститися в підвал.
You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Росія восьмий день обстрілює і знищує ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. Українські військові повідомляють, що відбивають атаки.
Укрзалізниця запевнила, що центральний залізничний вокзал Києва залишається під контролем України. Там перебувають поліцейські.
Потяги курсують за графіком, але з затримками.
Коли оголошують повітряну тривогу, присутніх просять спуститися в підвал.
На Мінському масиві та Оболоні у Києві лунають залпи й постріли.
Українські військові передають, що до Києва проникли російські диверсійно-розвідувальні групи. Їх знешкоджують.
У місті постійно чути гул сирен і вибухи.
Кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень про виявлені мітки, які окупанти лишають на дорогах, повідомляє Міноборони.
Можна сфотографувати точки, скинути в телеграм-бот @ukraine_avanger_bot, і вони потраплять до єдиної бази на Google Maps.
У зв’язку з наближенням активних військових дій КМДА попросила мешканців Оболонського району не виходити на вулицю.
"Будьте пильні та залишайтеся в приміщеннях – вдома або в укриттях. Виходити на вулицю зараз дуже небезпечно у зв’язку із наближенням ворога".
Єдиним винятком може бути необхідність переміщення в укриття у разі ввімкнення сигналу "Повітряна тривога".
"Тримайтеся подалі від вікон!" - закликає київська влада.
"Ми всю ніч слухали, як гудуть російські танки. Думали в селі їх буде найменша ймовірність побачити, а вони чомусь обрали саме цей маршрут.
Вчора увечері метрів за 30 від нашого дому годину йшла колона. Інша ночувала прямо на дорозі крізь село.
Це все нам сьогодні набридло - поїхали назад додому. Дорогою до Сум на трасі то тут, то там зламані танки - одні покинуті, на інших сиділи змучені російські срочники.
Штук 20 я нарахував.
На розв'язці на одинокому танку сидів на вигляд ніби татарин чи то бурят - зупинив нас, запитав, чи не йдуть за ним ще танки. Очі ніби розгублені у нього, виглядає, наче не спав тиждень. Кажемо, що ремонтуються.
Він подякував нам, я йому побажав для нього особисто всього хорошого. У родичів зранку на городі танк ремонтували кілька годин, не вийшло. Там і кинули".
Кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень "про виявлені мітки, які окупанти лишають на дорогах". Про це повідомила Нацполіція
Можна сфотографувати точки та вони потраплять до єдиної бази на Google Maps.
@ukraine_avanger_bot
У Маріуполі тривають бойові дії в усіх напрямках, повідомив мер міста Вадим Бойченко на брифінгу у п'ятницю.
"Йдуть запеклі бої на всіх напрямках. Сьогодні українська армія дає відсіч ворогові, який проривається через кордони Російської Федерації, через кордони Білорусі", - сказав він.
Міністр оборони України Олексій Резніков анонсував, що невдовзі Україна отримає від партнерів сучасну зброю.
Про це йдеться у зверненні Резнікова у Facebook.
"Також я майже всю ніч спілкувався з коллегами-міністрами оборони держав, що надають нам постійну підтримку. Реакція світу стає більш чіткою. Невдовзі ми отримаємо додаткове посилення у вигляді сучасної зброї та інших ресурсів від наших партнерів", - заявив Резніков.
"Нам уже вдалося зламати плани російських окупантів. Тепер важливо знищити морок брехні, який створює Кремль. І це буде кінцем серійного вбивці і ґвалтівника, який атакує сусідів. дітей. І що всі, хто мовчить, стають спільниками вбивць", - заявив міністр.
По Харкову вдарили "Ураганом або "Смерчем". Удар планувався по житловому району Кінного ринку, повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Снаряд не розірвався.
Також у Харкові у ці хвилини оголосили повітряну тривогу.
"Увага! Оголошена повітряна тривога! Негайно прямуйте до найближчого укриття!", - повідомляє КМДА.
Це вже друга повітряна тривога від ранку. Також цьому передувала навчальна тривога.
Поведінка Путіна нераціональна, заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, але європейську війну Британія не розпочинатиме.
"Я не розпочинатиму європейську війну. Але я допомагатиму Україні воювати на кожній вулиці, використовуючи будь-яку техніку, яку ми зможемо їм передати", – сказав він в інтерв’ю ВВС.
Пан Воллес також зазначив, що Росія не зупиниться після України.
"Поведінка Путіна нераціональна. Він не вірить, що країни Балтії насправді є державами. Ми всі повинні протистояти йому".
Українські військові збили російський літак біля села Вознесенське в Черкаській області, повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Правоохоронці шукають пілота, який встиг капітулювати під час падіння літака. Мешканців просять звернути увагу на підозрілих людей, особливо в тактичній або військовій формі з елементами червоного кольору на одязі, можливо з видимими травмами. Чоловік може перебувати в межах Золотоніського району, додали у відомстві.
Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що єдина ціль російських військових зайти в Київ і знищити президента Володимира Зеленського.
Саме тому, за його словами, йде такий шалений тиск на Київ, а президент саме тому не залишає столицю.
Атака Росії продовжується з розрахунку, що наші сили будуть втомлені. Російська авіація підло діє над житловими кварталами, зокрема й столиці, заявив Володимир Зеленський у вранішньому зверненні до нації.
"Вони кажуть, що цивільні об'єкти для них – не мішень. Це брехня. Насправді вони не розрізняють, у яких районах діяти. Під російським ударом, як і вчора, однаково перебувають військові та цивільні", - сказав президент.
"Жахливі вибухи у вранішньому небі над Києвом, бомбардування, влучання в житловий будинок, пожежа – все це нагадує перший такий же напад на нашу столицю, який відбувся в 1941 році", - додав Зеленський.
За його словами, атака Росії продовжується з розрахунку на те, що українська армія втомиться.
"Але ми не втомлені", - підсумував президент і додав, що українські військові по-геройськи захищають країну.
Молдова тимчасово призупиняє залізничне сполучення з Україною, повідомила "Укрзалізниця".
Зокрема, відсьогодні скасовано курсування прїзда Одеса - Кишинів - Одеса.
Російські військові, які на українській військовій техніці пересувалися Мінським масивом Києва, знешкоджені. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
У штабі ООС підтвердили, що противник прикривається українськими силами – має українську форму і техніку. Зокрема, за повідомленням, вороги використовують два ББМ "Козак", три КРАЗИ та ГАЗ-66. Державні номери техніки: 6-163, 6-164, АІ597G, АІ596G.
Це робиться для глибокого проникнення у тил українських позицій.
Володимир Зеленський виступив зі зверненням до українців у другий день війни.
"Цього ранку ми захищаємо нашу державу наодинці – як і вчора. Найпотужніші сили світу спостерігають здалеку", - сказав Зеленський.
"Чи переконали Росію вчорашні санкції? Ми чуємо у своєму небі та бачимо на своїй землі, що цього недостатньо. Чужі війська все ще намагаються активізуватися на нашій території", - додав він.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що російські військові захопили два автомобілі ЗСУ, переодяглися у форму українських військових і рухаються до центру Києва зі сторони Оболоні. За ними слідує колона російських військових вантажівок.
Вони обов‘язково будуть знешкоджені, запевнила вона.
Українські військові втримали оборону на чернігівському напрямку та на підході до Чернігова і відбили прорив російських військ, повідомив головнокомандувач ЗСУ.
За його словами, російська техніка вимушено відступила з Чернігова у напрямку Сєднєва та з Городні у Семенівку.
Українські військові захопили техніку та документи з особистими даними росіян.