You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Бєлгород без світла, тепла та води. Росіяни кажуть про масовану атаку та серйозні пошкодження інфраструктури
- Author, Відділ новин
- Role, BBC News Україна
- Published
- Час прочитання: 3 хв
У російському місті Бєлгород, що лежить за 60 кілометрів від українського Харкова, після ракетної атаки зникли світло, вода та опалення. Мер міста Валентин Демідов заявив, що місто зазнало масованого ракетного обстрілу. Постраждалих немає, але є "серйозні пошкодження в інфраструктурі".
"Великий обсяг пошкоджень" енергетичної інфраструктури зафіксували також в кількох інших округах Бєлгородської області, заявив губернатор В'ячеслав Гладков, – зокрема в Ракитнянському, Борисовському, Грайворонському та Яковлівському.
"На сьогодні нам не вдалося повністю відновити подачу електроенергії в Бєлгороді", – написав він зранку в соцмережах.
Мер Демідов повідомив, що в місті тривають роботи з відновлення електро-, тепло- та водопостачання, залучили резервну генерацію.
За його словами, школи й дитячі садки, а також медичні заклади, працюють у штатному режимі, проте в деяких районах міста не працюють світлофори. На 15 перехрестях чергують регулювальники.
Раніше губернатор Бєлгородської області Вячеслав Гладков екстрено зібрав керівників комунальних служб, надзвичайників і МВС.
"Пункти тимчасового розміщення та пункти тимчасового обігріву поки що не розгортаємо", – написав він.
В четвер, 5 лютого, близько 11 вечора за Києвом, у Бєлгороді та кількох округах області оголосили ракетну загрозу.
За інформацією місцевого видання "Пепел", під обстріл потрапила електропідстанція "Фрунзенська" у селі Драгунське Бєлгородського району. Місцеві жителі стверджують, що по ній ударили п'ять разів.
Канал також пише про удари по Бєлгородській ТЕЦ.
Після обстрілу в деяких районах міста зникли електрика й опалення, розповіли жителі міста.
Повʼязаний з російськими спецслужбами Telegram-канал SHOT стверджує, що місто нібито обстріляли ракетами HIMARS.
Українська сторона наразі не коментувала цих подій.
Зранку, 6 лютого, у Бєлгородській області знов оголосили повітряну тривогу – через загрозу ударних дронів.
Минулий раз Бєлгород опинився під ракетним ударом увечері 3 лютого – тоді місцеві медіа повідомляли про блекаут у місті.
Крім перебоїв з теплом і світлом, місцеві скаржилися на проблеми з мобільним звʼязком.
За даними місцевого медіа "Пепел", обʼєктом атаки були ті ж підстанції – "Фрунзенська" та "Бєлгород".
Тієї ж ночі – найхолоднішу ніч в Україні – Росія здійснила "рекордний удар" балістичними ракетами, застосувавши одночасно найбільшу кількість балістичних ракет, які найважче збивати, заявив президент Зеленський.
Внаслідок атаки у Києві постраждали пʼятеро людей, загалом в Україні – девʼятеро.
Під ударом були об'єкти енергетики, після прильотів по Києву балістики у багатьох районах столиці зникло теплопостачання та світло. Без опалення 1170 багатоповерхівок, влада каже про пошкодження дуже важливого об'єкту інфраструктури.
Майже тисяча будинків у Харкові також була позбавлена тепла.
End of Підписуйтеся на нас у соцмережах