Помер президент Намібії, який підтримував Путіна

Автор фото, Getty
Президент Намібії Хаге Гейнгоб помер під час надання медичної допомоги в лікарні у столиці країни Віндгуку.
Влада країни повідомила, що Гейнгоб помер рано вранці в неділю. У 82-річного лідера був діагностований рак, він оприлюднив свій діагноз минулого місяця.
Гейнгоб керував урядом країни у 1990-2002 та 2012-2015 роках, був обраний президентом у 2015 році та незабаром мав завершити свій другий і останній термін на посаді.
Померлий президент був відомий своєю критикою політики західних країн в Африці.
Гейнгоб також підтримав дії Володимира Путіна у війні.
"Передусім хотів би привітати президента Путіна і попросити росіян підтримати свого лідера. Ми в Африці віримо в мультилатералізм. Ми не віримо в однополярну модель, коли одна сила домінує у світі", - заявив він в інтерв'ю російському агентству ТАСС у березні 2023 року.
Гейнгоб відзначав, що супротивники Росії не зацікавлені в припиненні війни, тому вона має право на захист, і це особливо актуально, враховуючи, що її сусіди не є дружніми.
"Якщо країна має проблеми з сусідами, яких не вважає дружніми, нам потрібно сісти і знайти рішення. Щоб усі могли почуватися у безпеці", - заявив тоді президент Намібії.
Намібія постійно утримується під час голосування за резолюції щодо територіальної цілісності України в ООН.
У листопаді в Намібії мають відбутися президентські та парламентські вибори. Правляча партія СВАПО, яка керує країною з момементу здобуття незалежності, висунула кандидатом віце-прем'єрку Нетумбо Нанді-Ндаітва. Вона може стати першою жінкою на посаді президента країни.
Намібія - країна на півдні Африки, яка є однією з найбільших популярних на континенті серед туристів завдяки своїм ландшафтам. В країні також видобувають алмази, уран та низку інших корисних копалин.































