Джон та Мерін О'Браєн подолали близько 17 тисяч кілометрів, щоб бути присутнім на оголошення вироку у справі про “Боїнг” МН17, який був збитий у небі на сході України 17 липня 2014 року.
Того дня О'Браєни втратили сина.
25-річний Джек мав усі шанси спізнитися на той рейс. Він застряг на оформленні багажу, а потім - у черзі на огляд. Камери спостереження аеропорту Амстердама зафіксували, як Джек, якому було 25 років, біжить до спорожнілого виходу на посадку.
Через три години літак, на який він так поспішав, розлетівся на шматки у небі поблизу міста Сніжне.
"Чому він не впав, не підвернув ногу, коли біг на цей рейс? Жахливо боляче думати, що він міг би спізнитися на той літак, але не спізнився..." - каже мама Джека, Мерін. Вона не плаче, але очі сповнені смутку.
Довгий шлях із Сіднея до Амстердама сім'я О'Браєн долає вже не вперше - вони приїжджали на відкриття меморіалу жертвам трагедії МН17 і на старт судового процесу над тими, кого звинувачують у причетності до аварії літака.
Сьогодні О'Браєни тут, щоб почути вирок.
Два з половиною роки вони невідривно стежили за перебігом процесу. За словами Джона та Мерін, найважчим для них було засідання, під час якого програвали записи переговорів військових самопроголошеної "ДНР" одразу після катастрофи "Боїнга". На цих записах "ДНРівці" радіють збитому літаку та вітають один одного.
"Можливо, вони думали, що стріляють по військовому літаку. Але в результаті збили пасажирський, - каже Джон О'Браєн. - У ході суду у мене склалося враження, що це люди, які не надто дбають про людське життя. Для них людське життя майже нічого не варте”.
“Це рішення суду справді дуже важливе, - каже Мерін. - Ми бачимо, як ретельно працювала слідча група, скільки було зібрано доказів, як досконально розбиралися усі версії. У цьому процесі брали участь дуже багато людей, і ми вдячні їм усі за їхню ретельну роботу".