У житті кожного українця так, як до 24 лютого, вже не буде, написав у колонці для "Української правди" міністр оборони Олексій Резніков.
"Кожному доведеться принести в жертву заради України частину комфорту, частину звичного життя. Так, як було раніше, вже не буде", - вважає міністр.
"Якщо ми дійсно хочемо зберегти свою країну при такому сусідстві, треба бути постійно готовим до тотальної оборони. Яка буде справою не тільки професійних військових, а й усіх громадян", - написав він.
Олексій Резніков також повідомив, що держава працюватиме над системою "норм і механізмів, які забезпечать підготовку громадян та їхню участь у всеохоплюючій обороні".
Зокрема, це стосуватиметься тероборони, обігу зброї, "формування стрілецької культури".
Крім того, за словами міністра оборони, "укриття в спорудах тепер дійсно стають необхідністю".
Відбудуться зміни в медичній інфраструктурі, освіті (як за змістом, так і за формою), анонсує урядовець.
"Наявність військової підготовки повинна стати однією з обов'язкових вимог для роботи на державній службі, а також для балотування на виборні посади в органах місцевого самоврядування, в парламент, суди тощо", - вважає Олексій Резніков.
Загалом, як твердить міністр оборони, "усі сфери мають бути проаналізовані крізь призму необхідності бути готовим до оборони".
"Можна застосувати до цих процесів термін "розумна мілітаризація", - вважає він, і серед гарних прикладів наводить Ізраїль, Швецію та Швейцарію.