Україна запропонувала провідним країнам світу взяти зобов'язання з відновлення конкретних її областей.
У швейцарському Лугано триває конференція, на якій українська делегація представила план післявоєнного відновлення країни.
Попередньо план відновлення України оцінювали в 750 мільярдів доларів. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, основними джерелами для відновлення могли би стати конфісковані активи Росії та російських олігархів.
За різними оцінками, ця сума може скласти від 300 до 500 мільярдів доларів. Крім того, планується залучити гранти та кредити міжнародних організацій та країн-партнерів.
Іншими джерелами фінансування можуть стати інвестиції приватного сектору, а також позабюджетні внески приватних осіб та корпорацій.
Також провідним країнам світу запропонували безпосередньо взяти участь у відновленні окремих областей.
Зокрема, як пише у своєму телеграм-каналі керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай, Чехія, Фінляндія та Швеція візьмуть участь у відновленні Луганської області (поки що окупована Росією), Швейцарія буде відновлювати Одеську область, Ірландія - Рівненську, Німеччина - Чернігівську, Канада - Сумську, США і Туреччина - Харківську, Бельгія - Миколаївську, Швеція та Нідерланди - Херсонську (поки що теж окуповану Росією), Австрія - Запоріжжя, Польща та Італія - Донецьку (тимчасово окуповану), Норвегія - Кіровоградську.