Міністерство закордонних справ України назвало шантажем
вимогу Росії повернути до Німеччини з Канади відремонтовані турбіни "Північного
потоку-1".
Як йдеться у заяві відомства, МЗС та Міненергетики України глибоко
розчаровані таким рішенням уряду Канади.
"Канадсько-німецька домовленість і оголошене на його
основі рішення - це підлаштування санкційного режиму під забаганки Росії. Цей
небезпечний прецедент йде врозріз з принципом верховенства права і матиме лише
один наслідок - зміцнить почуття безкарності Москви", - йдеться у заяві.
У МЗС нагадали, що у день цього рішення Росія обстріляла
житлові квартали в Миколаєві, Харкові, Кривому Розі, а також низку інших
населених пунктів в Запорізькій області.
Україна нагадує, що Росія може продовжувати постачання газу
в Німеччину у повному обсязі без турбіни. Зокрема компресорна станція
Північного потоку-1 обладнана кількома іншими турбінами, у тому числі
резервними.
Також Росія може продовжити безперервне постачання газу до
ЄС, використавши вже оплачені нею транзитні потужності через Україну. Зараз
Газпром використовує менше 40% від оплачених потужностей.
Крім того, існує маршрут транспортування газу через Польщу,
здатний протранспортувати до 90 млн куб. м газу на добу, додали в МЗС.
"Вимога Росії щодо обов’язкового повернення турбіни для
продовження транспортування газу є шантажем, який не має технічного
обґрунтування", - додали у зовнішньополітичному відомстві.
МЗС також закликав уряд Канади скасувати це рішення, а також
забезпечити цілісність санкційного режиму.